Petrolul Ploiești, capăt de drum pentru în Cupa României

Dumitrescu Vlad

Capăt de drum pentru Petrolul în Cupa României. Găzarii au fost învinși pe teren propriu de Universitatea Craiova 1948. Oltenii s-au impus la limită, 1-0.

Petrolul și-a luat la revedere de la ediția 2022-2023 a Cupei României după eșecul suferit, pe „Ilie Oană”, în fața lui U Craiova 1948. Oltenii s-au impus la limită, 1-0, cu golul marcat de către Iancu cu zece minute înainte de final, și au ocupat locul doi în grupă, mergând în sferturi alături de Sepsi Sf. Gheorghe.

Petroliștilor le rămâne lupta din campionat, acolo urmează „Primvs Derby”, meciul cu Rapid fiind programat să se dispute miercuri, 14 decembrie, pe „Arena Națională”, de la ora 19.00.