CS Câmpina pe podium la înot

cs-campinainototopeni1
Ștefan Petre

Săptămâna aceasta, la Cupa Ligii Performanței în Natație organizată la Otopeni, tinerii înotători ai Clubului Sportiv Câmpina au obținut rezultate deosebite, ocupând locuri fruntașe.

Competiția sportivă este printre principalele campionate de înot din țară și reușește de fiecare dată să reunească zeci de copii din toate colțurile României.

prof. Adrian Stoican, antrenorul clubului: “Cupa Ligii Performanței în Natație, organizată în acest weekend la Otopeni, a fost un test foarte util pentru copii, având în vedere faptul că în curând, la finalul lunii martie, avem un examen greu și anume competiția regională a Campionatului Național. Suntem pe un drum bun și îi felicit pe elevii mei pentru rezultate și pentru efortul depus”

Rezultatele obținute de cei patru reprezentați, ce au reușit să aducă CS Câmpina pe locul 13 din 28 (nr – cluburi sportive participante participante), sunt următoarele:

▫️Ștefan Goran, la categoria 10 ani masculin, a ocupat locul 2 la probele 50 m liber, 50 m bras, 50 m spate, 50 m fluture, 200 m liber și 200 m mixt (din 40 sporivi înscriși);

▫️Gabriela Bădescu, la categoria 9 ani feminin, a obținut locul 3 la probele 50 m liber și 50 m bras, locul 4 la 50 m spate și locul 8 la 50 m fluture (din 30 sportive înscrise);

▫️Vlad Chițu, la categoria 11 ani masculin, a obținut locul 5 la 50 m bras, locul 8 la 50 m fluture, locul 9 la 200 m mixt, locul 11 la 50 m liber și 200 m liber și locul 13 la 50 m spate (din 45 sportivi înscriși);

▫️Maria Brotoiu, la categoria 11 ani feminin, a obținut locul 9 la 50 m bras, locul 10 la 50 m spate, locul 11 la 50 m fluture și 200 m mixt, locul 12 la 200 m liber și locul 14 la 50 m liber (din 30 sportive înscrise).