Voleibaliștii Tricolorului LMV au câștigat la Galați!

arcada - tricolorul

Astăzi, de la ora 18:00, voleibaliștii de la Tricolorul LMV s-au deplasat la Galați pentru meciul cu Arcada. Mai precis, una dintre echipele care au anunțat că sunt pregătite să câștige campionatul!

Jocul în sine

Voleibaliștii antrenați de Sergiu Stancu și Mădălin Marinescu au început slab, cedând primul set în 27 de minute, cu 25-17. Apoi, trezindu-se parcă din pumni, aceștia au reacționat câștigat următoarele două seturi, 15-25 și 17-25, în 25, respectiv 28 de minute!

Au avut posibilitate să plece de la malul Dunării cu toate punctele dar gazdele s-u mobilizat exemplar și s-au impus la limită, 25-23, după 33 de minute jucate intens.

În decisiv, ploieștenii au reușit să câștige cu 15-10, după 19 minute și să-și adjudece, astfel victoria!

Astfel, trupa din Ploiești a adăugat două puncte în clasament, la capătul unui joc extrem de încins încheiat după 132 minute!

Jocul a fost arbitrat de Benone Vişan şi Florin Dragomir, amândoi din Bucureşti. Observator FRV a fost Constantin Ispas, tot din Capitală.

Iată cele două echipe

Arcada: Grigoraș (L), Zahar, Suljagic, Pașcan, Despotovski, Cristudor, Jeliazkov

Tricolorul: Kroiss (L), Dushkov, Darlaczi, Olteanu, Kullo, Lică. Au mai evoluat:  Carrasco, Stulenkov, Milivojevic.

Rezutatele etapei a III-a

Steaua București – Explorări Baia Mare 3-0 (25-20, 25-11, 25-20)

CSM București – CSS 2 CNE Baia Mare 3-0 (26-24, 25-15, 30-28)

Volei Municipal Zalău – CSU UV Timișoara 3-0 (25-14, 25-17, 25-15)

CS Unirea Dej – CS “U” Cluj 3-2 (25-23, 25-14, 23-25, 22-25, 15-12)

SCMU Craiova – CS Dinamo București 3-1 (23-25, 25-23, 26-24, 25-20)

Club Sportiv Arcada Galati – Tricolorul LMV Ploiești 2–3 (25-17, 15-25, 17-25, 25-23, 10-15)