VICTORIE ÎN PRIMUL AMICAL

Marin Andreia

Victorie în primul amical al iernii pentru CS Blejoi. Elevii lui Răzvan Vlad au întâlnit miercuri seară Petrolul 95. Partida s-a încheiat cu scorul de 4-2.

Liderul din C5 a început seria jocurilor de verificare din această iarnă.

Cu un prim ,,11“ format din jucători născuƫi după anul 2000, CS Blejoi a reușit o primă repriză foarte bună împotriva formației lui Daniel Chiriță, Petrolul 95. După 45 de minute scorul era deja 3-0.

În partea a doua, blejoienii au alternat momentele bune cu unele nereuşite, iar partida s-a încheiat 4-2.

Meciul a fost ocazia perfectă pentru tehnicianul Răzvan Vlad de a-i vedea la lucru pe Mario Moise  şi Mario Toporan, jucători aflați în probe.

Ȋn următoarele două jocuri CS Blejoi întâlnește două formaƫii din Liga 2, Metaloglobus (28 ianuarie) şi Unirea Slobozia (1 februarie).