Tinerii atleți ai CSM Ploiești au urcat pe podiumul național. Trei medalii de bronz la Campionatele U13 și U14.
Sportivii de la CSM Ploiești au avut o evoluție foarte bună la Campionatele Naționale de Atletism U13 și U14, desfășurate în București, reușind să obțină trei medalii de bronz și mai multe clasări în apropierea podiumului.
Tinerii atleți ai CSM Ploiești au urcat pe podiumul național. Trei medalii de bronz la Campionatele U13 și U14
Tinerii atleți ai CSM Ploiești au urcat pe podiumul național. Cele mai bune rezultate au fost obținute de Erika Nicole Popa, care a cucerit două medalii de bronz la categoria U14, la aruncarea ciocanului și aruncarea suliței, și de Ioana Antonia Niculescu, clasată pe locul al treilea în proba de Triatlon F la categoria U13.
Alți sportivi ai clubului au avut rezultate remarcabile: Maria Babtan a ocupat locul 4 la aruncarea suliței și locul 5 la aruncarea ciocanului, Petru Dediu a terminat pe locul 5 la aruncarea suliței, Ioana Cioc s-a clasat pe locul 6 în proba de 80 de metri, iar Maysha Dumitrache a încheiat pe locul 7 la Triatlon G.
Rezultatele confirmă munca depusă de sportivi și de antrenorii Maria Sîrbu și Gabi Hurmuz, care continuă să formeze noi generații de atleți performanți la Ploiești.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews