Situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 în Prahova

sursa zf.ro
cautam-reporteri-republikanews

Situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 la data de 04.10.2020, la nivelul județului Prahova

LocalitateaNr. cazuri activePopulațieRata de infectare la 1000 locuitori
Mun. Ploiești2522250491,12
Mun. Câmpina35361390,97
Oraș Azuga246490,43
Oraș Băicoi18187210,96
Oraș Boldești Scăeni4115520,35
Oraș Breaza17161051,06
Oraș Bușteni094550
Oraș Comarnic9119940,75
Oraș Mizil12160890,75
Oraș Plopeni486630,46
Oraș Sinaia4109620,36
Oraș Slănic154360,18
Oraș Urlați10115590,87
Oraș Vălenii de Munte4135440,3
Comuna Adunați119790,51
Comuna Albești-Paleologu454830,73
Comuna Aluniș432061,25
Comuna Apostolache720213,46
Comuna Ariceștii Rahtivani1581311,84
Comuna Ariceștii Zeletin011440
Comuna Baba Ana240880,49
Comuna Balta Doamnei323321,29
Comuna Bătrâni820873,83
Comuna Bălțești337170,81
Comuna Bănești755621,26
Comuna Bărcănești295340,21
Comuna Berceni163540,16
Comuna Bertea130330,33
Comuna Blejoi1391501,42
Comuna Boldești Grădiștea116350,61
Comuna Brazi782990,84
Comuna Brebu770011
Comuna Bucov8115020,7
Comuna Călugăreni011540
Comuna Cărbunești116570,6
Comuna Ceptura043840
Comuna Cerașu144630,22
Comuna Chiojdeanca015400
Comuna Ciorani765881,06
Comuna Cocorăștii Colț128710,35
Comuna Cocorăștii Mislii232900,61
Comuna Colceag245840,44
Comuna Cornu042550
Comuna Cosminele09360
Comuna Drăgănești147440,21
Comuna Drajna252990,38
Comuna Dumbrava144860,22
Comuna Dumbrăvești136580,27
Comuna Fântânele219441,03
Comuna Filipeștii de Pădure8104260,77
Comuna Filipeștii de Târg782710,85
Comuna Florești377970,38
Comuna Fulga330530,98
Comuna Gherghița219581,02
Comuna Gorgota249090,41
Comuna Gornet127760,36
Comuna Gornet-Cricov021500
Comuna Gura Vadului321231,41
Comuna Gura Vitioarei359790,5
Comuna Iordăcheanu652641,14
Comuna Izvoarele364570,46
Comuna Jugureni04820
Comuna Lapoș111150,9
Comuna Lipănești552460,95
Comuna Măgurele246080,43
Comuna Măgureni863441,26
Comuna Măneciu16103541,55
Comuna Mănești138860,26
Comuna Olari018360
Comuna Păcureți119820,5
Comuna Păulești1566862,24
Comuna Plopu223840,84
Comuna Podenii Noi148550,21
Comuna Poiana Câmpina749731,41
Comuna Poienarii Burchii3046416,46
Comuna Posești138550,26
Comuna Predeal-Sărari122330,45
Comuna Provița de Jos022320
Comuna Provița de Sus219071,05
Comuna Puchenii Mari582390,61
Comuna Râfov653301,13
Comuna Salcia19611,04
Comuna Sălciile117360,58
Comuna Sângeru155720,18
Comuna Scorțeni4555798,07
Comuna Secăria011920
Comuna Șirna046720
Comuna Șoimari030030
Comuna Șotrile033280
Comuna Starchiojd136200,28
Comuna Ștefești022650
Comuna Surani117740,56
Comuna Talea29952,01
Comuna Târgșoru Vechi8109680,73
Comuna Tătaru18241,21
Comuna Teișani335800,84
Comuna Telega852931,51
Comuna Tinosu123510,43
Comuna Tomșani042630
Comuna Vadu Săpat016380
Comuna Valea Călugărească8108240,74
Comuna Valea Doftanei464010,62
Comuna Vărbilău366150,45
Comuna Vâlcănești136960,27
TOTAL CAZURI ACTIVE721787529 

CJCCI PRAHOVA

lafesta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here