Rezultatele primei runde a Cupei României

cautam-reporteri-republikanews

Cupei României, ediţia 2016-2017, a debutat cu prima etapă a competiţiei în care au participat cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene şi 38 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a III-a. Din cele 40 de partide programate într-o singură manşă, eliminatorie, doar 34 au avut loc, celelalte şase nedisputându-se, deoarece una dintre cele două combatante s-a desfiinţat!

Echipele prahovene, Petrolistul Boldești și CS Păulești, s-au calificat în faza următoare după victorii cu același scor, 4-3, în deplasările de la Zagon (foto), respectiv, Lanuri.

just insolv sprl

Iată rezultatele înregistrate:

CSO Bragadiru – DINAMO II BUCUREȘTI 1-4

CS Tunari – CONCORDIA CHIAJNA II 2-3

AS ELECTROAPARATAJ – Voința Snagov 4-2

Arsenal Malu – ACS URBAN TITU 0-2

UNIREA BASCOV – Atletic Bradu 2-1

UNIREA BRÂNCENI – Sporting Roșiori 3-1

FLACĂRA MORENI – FC Aninoasa 2-0

Știința Danubius Bechet – CS PODARI 0-2

CSS Slatina – ACSO FILIAŞI 0-2

POSADA PERIŞANI – CS U Craiova II 3-1

INTERNAŢIONAL BĂLEŞTI – Pandurii TG Jiu II 3-1

FC AVRIG – AFC Odorheiu Secuiesc 2-0

CHIMIA Oraș Victoria – AFC HĂRMAN 1-5

UNIREA Cristuru Secuiesc – MĂGURA CISNĂDIE 0-3 (campioana judeţului Harghita, Unirea Cristuru Secuiesc, a anunţat FRF că nu poate organiza meciul, deci va pierde la “masa verde”).

INDUSTRIA SÂRMEI – Unirea Dej 3-1

VIITORUL SÂNTIMBRU – Sănătatea Cluj 1-2 (3-0 la masa verde, Sănătatea Cluj nerespectînd regula jucătorilor Under 19 impusă în Comitetul de Urgenţă din 3 august şi, astfel, pierzând calificarea la masa verde)

Voința Lupac – CS NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC 2-3

Şoimul Băița – MILLENIUM GIARMATA 1-3

ACS GHIRODA – CSM Lugoj 4-2 (1-1, 2-2)

ŞOIMII LIPOVA – CS Oșorhei Bihor 3-0

Viitorul Ulmeni – ACS FOTBAL COMUNA RECEA 0-3

Unirea Mirșid – FC ZALĂU 1-3

ŞOMUZUL PREUTEŞTI – FC Bistrița 1-0

Vitis Șuletea – AEROSTAR BACĂU 1-8

Gloria Ivești – ATLETICO VASLUI 1-4

VOINŢA ION CREANGĂ – CS Panciu 3-0 (CS Panciu a trimis adresă la FRF că nu se prezintă la meci, echipa gazdă accede în turul doi).

EUROMANIA DUMBRĂVENI – Gauss Răcăciuni 7-6 (0-0, 1-1, 6-5, după penalty-uri)

FC Păpăuți – PETROLISTUL BOLDEŞTI 3-4

Voința Lanuri – CS PĂULEŞTI 3-4

Sportul Chișcani – FC VIITORUL II 2-6

VICTORIA MIHAI VITEAZU – Pescărușul Sarichioi 2-1

Abatorul Slobozia – ÎNAINTE MODELU 0-3

Victoria Chirnogi – CSM OLTENIŢA 1-2

(echipele scrise cu majuscule s-au calificat pentru faza următoare)

Iată şi datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2016-2017 a Cupei României, faza naţională:

– 14 septembrie 2016 – Faza a III-a

– 5 octombrie 2016 – Faza a IV-a

– 26 octombrie 2016 – Şaisprezecimi de finală

– 14 decembrie 2016 – Optimi de finală

– 29 martie 2017 – Sferturi de finală

– 26 aprilie 2017 – Semifinale (tur)

– 17 mai 2017 – Semifinale (retur)

– 27 mai 2017 – Finala

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here