Rezultatele meciurilor de sâmbătă din Preliminariile CM 2018

ucraina - turcia

Antrenorul român Mircea Lucescu a debutat cu un eșec, 0-2 cu Ucraina, pe banca tehnică a echipei de fotbal a Turciei. Meciul s-a disputat aseară, la Harkov, în cadrul grupei I a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018.

Andrei Iarmolenko a marcat ambele goluri ale Ucrainei (18, 42), însă reluările au arătat ofsaid la un gol și ieșirea mingii în afara suprafeței de joc, la celălalt.

Selecționata Spaniei a învins formația Italiei la scor de forfait, 3-0, prin ”dubla” lui Isco și golul lui Alvaro Morata.

Partida dintre Croația și Kosovo a fost suspendată în prima repriză, după doar 22 de minute (la 0-0), din cauza terenului impracticabil, după o ploaie torențială.

Toate rezultatele de aseară și marcatorii

Grupa D

Georgia — Irlanda 1-1; Au marcat: Valeri Qazaișvili 34, respectiv Shane Duffy 4.

Serbia — Rep. Moldova 3-0; Au marcat: Mijat Gacinovic 20, Aleksandar Kolarov 30, Aleksandar Mitrovic 81.

Țara Galilor — Austria 1-0; A marcat: Ben Woodburn 74.

Grupa G

Israel — Macedonia 0-1; A marcat: Goran Pandev 73.

Spania — Italia 3-0; Au marcat: Isco 13, 40, Alvaro Morata 77.

Albania — Liechtenstein 2-0; Au marcat: Odise Roshi 54, Ansi Agolli 78.

Grupa I

Ucraina — Turcia 2-0; A marcat: Andrei Iarmolenko 18, 42.

Finlanda — Islanda 1-0; A marcat: Alexander Ring 8. Cartonaș roșu: Rurik Gislason (Islanda) 76.

Meciul Croația — Kosovo a fost suspendat în min. 22 la scorul de 0-0.

sursa: agerpres