Rezultatele înregistrate în etapa a III-a a grupelor din UEFA Europa League

hapoel budescu

Formația FCSB a învins, aseară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa israeliană Hapoel Beer Sheva, în runda a treia a grupelor Ligii Europa. Au marcat: Isaac Cuenca 88’/Harlem Gnohere 70′, 75′.

Fundaşul Cosmin Moţi a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, care a învins, 2-0, pe Sporting Braga. Internaţionalul român, care a fost integralist, a deschis scorul în minutul 25, cu o lovitură de cap. Ulterior, Raul Silva a marcat în propria poartă în minutul 57. La oaspeţi, atacantul Claudiu Keşeru a fost rezervă şi a intrat în minutul 84, în locul lui Jodi Lukoki.

În celălalt meci din grupa C, Hoffenheim a învins, pe teren propriu, Istanbul Başakşehir, scor 3-1, şi a obţinut primele puncte sale puncte, în trei etape.

În urma acestor rezultate, Ludogoreţ ocupă primul loc, cu şapte puncte, urmată de Braga – 6 puncte, Hoffenheim – 3 şi Başakşehir – 1.

Rezultatele și marcatorii din runda a treia a Europa League

Grupa A:

Astana – Maccabi Tel-Aviv 4-0; Au marcat: Twumasi 34-pen., 42, Kabananga 47, 52

Villarreal – Slavia Praga 2-2; Au marcat:  Trigueros 41, Bacca 44/ Necid 18, Danny 30

Grupa B:

Dinamo Kiev – Young Boys Berna 2-2; Au marcat: Mbokani 35, Morozyuk 49/ Assale 17, 40

Skenderbeu – Partizan Belgrad 0-0

Grupa C:

Braga – Ludogoreţ 0-2; Au marcat: Moţi 25, R. Silva-aut. 57

Hoffenheim – Istanbul Başakşehir 3-1; Au marcat: Hubner 52, Amiri 59, Schulz 75/ Napoleoni 90+3

Grupa D:

AC Milan – AEK Atena 0-0

Austria Viena – Rijeka 1-3; Au marcat: Friesenbicher 90/ Gavranovic 21, 31, Kvrzic 90+3

Grupa E:

Everton – Olympique Lyon 1-2; Au marcat: A. Williams 69/ Fekir 6-pen., B. Traore 75

Atalanta – Apollon Limassol 3-1; Au marcat: Ilicic 12, Petanga 64, Freuler/ Schembri 59

Grupa F:

Fastav Zlin – FC Copenhaga 1-1; Au marcat: Diop 11/ Ankersen 19

Sheriff Tiraspol – Lokomotiv Moscova 1-1; Au marcat: Badibanga 31/ Miranchuk 17

Grupa G:

Hapoel Be’er Sheva – FCSB 1-2; Au marcat: Cuenca 88/ Gnohere 70, 75

Lugano – Viktoria Plzen 3-2; Au marcat: Bottani 63, Carlinhos 70, Gerndt 88/ Krmencik 76, Bakos 90

Grupa H:

Steaua Roşie Belgrad – Arsenal 0-1; A marcat: Giroud 85.

BATE Borisov – FC Köln 1-0; A marcat: Rios 55.

Grupa I:

Olympique Marseille – Vitoria Guimaraes 2-1; Au marcat: Ocampos 28, M. Lopez 76/ R. Martins 17

Konyaspor – FC Salzburg 0-2 (Gulbradsen 6, Dabbur 80)

Grupa J:

Ostersund – Athletic Bilbao 2-2; Gero 52, Edwards 64/ Aduriz 14, I. Williams 89

Zorya Luhansk – Hertha Berlin 2-1; Au marcat: Silas 42, Svatok 79/ Selke 56

Grupa K:

OGC Nice – Lazio Roma 1-3; Balotelli 4/ Caicedo 5, M. Savic 65, 89

Zulte Waregem – Vitesse Arnhem 1-1; Au marcat: Kashia 23-aut./ Bruns 27)

Grupa L:

Zenit – Rosenborg 3-1; Au marcat: Rigoni 2, 69, 75/ Helland 88)

Vardar Skopje – Real Sociedad 0-6; Au marcat: Oyarzabal 12, W. Jose 34, 42, 55, 59, De la Bella 90

sursa foto: ynet.co.il