Primul meci, prima victorie pentru elevele lui Hrupen!

IMG_20160811_175918_resized_20160811_080808715

În această seară, de la ora 18:00, a avut loc meciul de handbal feminin dintre CSM Ploieşti și HCM Râmnicu Vâlcea, a doua partidă din cadrul Cupei CSM Ploiești. În primul joc, disputat de la ora 16:00, CS Măgura Cisnădie a învins CSM Unirea Slobozia cu 33-28.

Elevele lui Neven Hrupen au dominat jocul și s-au impus la trei goluri, 28-25 (17-13), în fața a circa 300 de spectatori dornici să vadă atât spectacol handbalistic cât și promisa rezoluție a primarului Adrian Dobre, așteptat cu încredere, mai ales de handbaliste. Așa cum puteți lectura într-un material învecinat, degeaba…

Meciul a fost disputat, de multe ori egalitatea fiind prezentă pe tabelă. Asta până în minutul 30, ultimul al primei reprize, când Farcău&Co. s-au desprins la 4 goluri, 17-13. În mitanul secund s-a ajuns și la un ecart de șase goluri dar vâlcencele au speculat decizia antrenorului Neven Hrupen de a roda tot lotul și s-au apropiat la trei goluri, scorul final, 28-25, mulțumindu-i pe cei prezenți!

Iată lotul CSM-ului pentru acest meci:

Șerban, Tatalovic, Dumitru – Bozovic, Tivadar, Shutska, Apetrei, Dmitrovic, Farcău, Chiricuță, Balaban, Gheorghe, Tudor, Udriștoiu, Dinu, Mitrescu. Antrenor: Neven Hrupen.

Mâine, de la ora 14:00, CSM Unirea Slobozia va juca cu HCM Râmnicu Vâlcea iar în vedetă, de la ora 16:00, CSM Ploieşti va înfrunta CS Măgura Cisnădie.