Mevlja a reușit ce n-au putut românii!

774691-rky7810-gol-polonia

Polonia, adversara României din preliminariile pentru Mondial a remizat aseară cu Slovenia, într-un meci amical disputat la Wroclaw, scor 1-1.

Slovenii au deschis scorul în minutul 24 prin fostul dinamovist Miha Mevlja. Acesta a reluat în plasă, din zece metri, mingea centrată de jucătorul Fiorentinei, Josip Ilicici, reușind astfel primul său gol în naționala Sloveniei.

Polonezii au egalat în minutul 79, Teodorczyk fructificând pasa exactă a lui Blaszczykowski.

Polonia se află pe primul loc în Grupa E a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2018, în timp ce slovenii se află pe locul secund în grupa F.