Echipa de baschet „U13” a CSM Ploieşti a câştigat Turneul Final B al campionatului şi încheie sezonul pe poziţia a 9-a a clasamentului general!
Băieţii pregătiţi de Marian Angelian şi Mihai Comănescu s-au impus în toate cele 5 partide ale turneului de la Târgu Mureş, victoria de astăzi, din finala cu CSŞ 2 Târgovişte, scor 49-47, fiind şi o revanşă pentru cele două înfrângeri suferite în faţa dâmboviţenilor în prima parte a sezonului.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews