Sursă foto: Facebook/ Clubul Sportiv Blejoi

Drumul celor de la CS Blejoi în Cupa României a ajuns la final, în fața unei echipe care aspiră să promoveze în prima ligă de fotbal.

Prahovenii nu au putut rezista în duelul cu divizionara secundă Chindia Târgoviște. CS Blejoi a fost învinsă de dâmbovițeni cu scorul de 5-0 (0-2 la pauză). Golurile au fost marcate de Boţogan în minutele 3 și 35, Blejdea în minutele 61 și 79, și Călin în minutul 88.

Componența echipelor:

• CS Blejoi: Bălănică – Drăgoi (79 A. Şerban), Pătraşcu, Ov. Costache, A. Oprea (46 Dr. Mănescu) – I. Şerban (cpt), Dima (67 Brăilă) – Tolea, A. Dinu (46 Răducea), Ghinea – Bălaşa (79 Popenciu). Antrenor: Răzvan Vlad.
  • Chindia Târgoviște: I. Popescu – Gȋt, Roberto (80 Petre), Marc, Anişorac – Prejmerean (cpt), Boţogan (58 Matiş) – Al. Militaru (58 Zamfir), Dr. Şerban (46 Blejdea), Golofca (68 Călin) – Dodoi. Antrenor: Dragoş Militaru.

Avertismente: I. Şerban (74) de la CS Blejoi și Boţogan (50), Matiş (63), Călin (77) din partea echipei Chindia.

Arbitrii partidei: Dragoş Pîrîu (Curtea de Argeș) – Gheorghiţă Bălan (Piteşti), Mădălin Prioteasa (Piteşti).

Observatorul arbitrilor a fost Laurențiu Ionașcu din Buzău, iar delegatul de joc a fost Mihai Duras din București.

Sursă: Facebook/ Clubul Sportiv Blejoi