Componenţa seriei a doua a Ligii 3, seria Petrolistului Boldești și a Astrei II

cautam-reporteri-republikanews

Anunțat pentru week-endul viitor, startul noului sezon de liga a treia propune 74 de echipe la start, existând posibilitatea ca o a 75-a, Farul Constanţa, să fie primită, totul depinzând de declararea sau nu a falimentului clubului de la malul mării!

Seriile I, a III-a, a IV-a şi a V-a sunt compuse din câte 15 echipe, iar programul a fost stabilit după tabelul de Berger 16, în timp ce Seria a II-a – serie în care se regăsesc și echipele prahovene Petrolistul Boldești și Astra II – are în alcătuire în acest moment 14 echipe, dar ar putea avea tot 15 dacă va fi acceptată în campionat şi Farul Constanţa. Pentru această serie s-au tras două variante de program, prima pe un tabel Berger de 14 echipe, iar a doua pe un tabel de Berger de 16 echipe, în funcţie de situaţia Farului!

La finalul campionatului Ligii 3 prima clasată din fiecare serie va promova în Liga 2, în timp ce vor retrograda în Liga IV echipele clasate pe locurile 13, 14 şi 15 din fiecare serie plus cel mai slab loc 12.

Până la mijlocul săptămânii viitoare, FRF aşteaptă în continuare cereri din partea cluburilor care doresc să-şi desfăşoare meciurile pe teren propriu vineri, nu sâmbătă, atunci când e data oficială a meciurilor din Liga 3. Cererile trebuie să fie bine motivate (pe acel teren urmează să joace în acelaşi timp şi alte echipe, formaţia secundă, de juniori sau Elită) sau să fie susţinute de avizul AJF din judeţul respectiv.

Iată componenţa seriei a doua a Ligii 3, ediţia 2016/2017 și programul turului în varianta cu 14 echipe:

Petrolistul Boldeşti, Astra II, Arsenal Malu, Axiopolis Sport Cernavodă, Delta Dobrogea Tulcea, Metaloglobus Bucureşti, Unirea Slobozia, Viitorul Domneşti, Înainte Modelu, FC Viitorul II, Dinamo II, CSM Olteniţa, CS Tunari, Gloria Popeşti Leordeni, Farul Constanţa*.

* La momentul tragerii programului Ligii 3, Farul nu a fost introdusă ca echipă activă în Seria a II-a. S-a tras însă şi o variantă de program cu Farul în campionat, ca rezervă în cazul în care gruparea constănţeană va demonstra până marţi cel târziu că îşi poate continua activitatea.

ETAPA 1

Înainte Modelu – Metaloglobus Bucureşti

Gloria Popeşti Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea

Axiopolis Sport Cernavodă – Dinamo II

CSM Olteniţa – Viitorul Domneşti

Unirea Slobozia – Petrolistul Boldeşti

Arsenal Malu – CS Tunari

FC Viitorul II – Astra II

ETAPA 2

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu

Dinamo II – Gloria Popeşti Leordeni

Viitorul Domneşti – Axiopolis Sport Cernavodă

Petrolistul Boldeşti – CSM Olteniţa

CS Tunari – Unirea Slobozia

Astra II – Arsenal Malu

Metaloglobus Bucureşti – FC Viitorul II

ETAPA 3

Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus Bucureşti

Înainte Modelu – Dinamo II

Gloria Popeşti Leordeni – Viitorul Domneşti

Axiopolis Sport Cernavodă – Petrolistul Boldeşti

CSM Olteniţa – CS Tunari

Unirea Slobozia – Astra II

Arsenal Malu – FC Viitorul II

ETAPA 4

Dinamo II – Delta Dobrogea Tulcea

Viitorul Domneşti – Înainte Modelu

Petrolistul Boldeşti – Gloria Popeşti Leordeni

CS Tunari – Axiopolis Sport Cernavodă

Astra II – CSM Olteniţa

FC Viitorul II – Unirea Slobozia

Metaloglobus Bucureşti – Arsenal Malu

ETAPA 5

Dinamo II – Metaloglobus Bucureşti

Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domneşti

Înainte Modelu – Petrolistul Boldeşti

Gloria Popeşti Leordeni – CS Tunari

Axiopolis Sport Cernavodă – Astra II

CSM Olteniţa – FC Viitorul II

Unirea Slobozia – Arsenal Malu

ETAPA 6

Viitorul Domneşti – Dinamo II

Petrolistul Boldeşti – Delta Dobrogea Tulcea

CS Tunari – Înainte Modelu

Astra II – Gloria Popeşti Leordeni

FC Viitorul II – Axiopolis Sport Cernavodă

Arsenal Malu – CSM Olteniţa

Metaloglobus Bucureşti – Unirea Slobozia

ETAPA 7

Metaloglobus Bucureşti – Viitorul Domneşti

Dinamo II – Petrolistul Boldeşti

Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari

Înainte Modelu – Astra II

Gloria Popeşti Leordeni – FC Viitorul II

Axiopolis Sport Cernavodă – Arsenal Malu

CSM Olteniţa – Unirea Slobozia

ETAPA 8

Petrolistul Boldeşti – Viitorul Domneşti

CS Tunari – Dinamo II

Astra II – Delta Dobrogea Tulcea

FC Viitorul II – Înainte Modelu

Arsenal Malu – Gloria Popeşti Leordeni

Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă

CSM Olteniţa – Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 9

Metaloglobus Bucureşti – Petrolistul Boldeşti

Viitorul Domneşti – CS Tunari

Dinamo II – Astra II

Delta Dobrogea Tulcea – FC Viitorul II

Înainte Modelu – Arsenal Malu

Gloria Popeşti Leordeni – Unirea Slobozia

Axiopolis Sport Cernavodă – CSM Olteniţa

ETAPA 10

CS Tunari – Petrolistul Boldeşti

Astra II – Viitorul Domneşti

FC Viitorul II – Dinamo II

Arsenal Malu – Delta Dobrogea Tulcea

Unirea Slobozia – Înainte Modelu

CSM Olteniţa – Gloria Popeşti Leordeni

Axiopolis Sport Cernavodă – Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 11

Metaloglobus Bucureşti – CS Tunari

Petrolistul Boldeşti – Astra II

Viitorul Domneşti – FC Viitorul II

Dinamo II – Arsenal Malu

Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia

Înainte Modelu – CSM Olteniţa

Gloria Popeşti Leordeni – Axiopolis Sport Cernavodă

ETAPA 12

Astra II – CS Tunari

FC Viitorul II – Petrolistul Boldeşti

Arsenal Malu – Viitorul Domneşti

Unirea Slobozia – Dinamo II

CSM Olteniţa – Delta Dobrogea Tulcea

Axiopolis Sport Cernavodă – Înainte Modelu

Gloria Popeşti Leordeni – Metaloglobus Bucureşti

ETAPA 13

Metaloglobus Bucureşti – Astra II

CS Tunari – FC Viitorul II

Petrolistul Boldeşti – Arsenal Malu

Viitorul Domneşti – Unirea Slobozia

Dinamo II – CSM Olteniţa

Delta Dobrogea Tulcea – Axiopolis Sport Cernavodă

Înainte Modelu – Gloria Popeşti Leordeni

lafesta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here