Al-Nassr, cu Ronaldo, ratează titlul în Arabia Saudită. Cum au performant echipele lui Șumudică și Contra?

cristiano-ronaldo-a-pierdut-titlul-cu-al-nassr-in-arabia-saudita_size6
Fălcescu Andreea

Cristiano Ronaldo a ratat câștigarea titlului cu echipa Al-Nassr în Arabia Saudită.

Într-un meci din etapa a 29-a a campionatului, jucat în deplasare împotriva echipei Al-Ettifaq, Ronaldo și colegii săi au încheiat la egalitate, scor 1-1.

Golul de deschidere a fost marcat de oaspeți în minutul 43, prin jucătorul Niakate, iar Luiz Gustavo a egalat pentru Al-Nassr în minutul 56.

Cu toate acestea, Cristiano Ronaldo nu a reușit să ofere o contribuție semnificativă echipei sale și a fost înlocuit în minutul 84 cu Maran.

Într-un alt meci, echipa Al-Ittihad s-a impus cu scorul de 3-0 în fața lui Al-Feiha și astfel a câștigat campionatul din Arabia Saudită, având un avans de patru puncte față de următoarea clasată, Al-Nassr, cu o etapă înainte de încheierea sezonului.

Fosta echipă a antrenorului Cosmin Contra a acumulat 69 de puncte, în timp ce Al-Nassr a încheiat sezonul cu 65 de puncte.

Echipa condusă de Marius Șumudică, Al-Raed, a înregistrat un rezultat de 0-0 în meciul de acasă împotriva echipei Al-Khaleej în etapa a 29-a a campionatului din Arabia Saudită.

În același timp, echipa lui Cosmin Contra, Damac, a obținut o remiză în meciul jucat în deplasare împotriva echipei Al-Fateh, scor 1-1.

După desfășurarea etapei a 29-a, Al-Raed ocupă poziția a noua în clasament, acumulând 34 de puncte, în timp ce Damac se situează pe locul șapte, cu 36 de puncte.

Sursa: digisport.ro