Situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 în Prahova

Autorităţile au raportat sursă foto Europa FM
cautam-reporteri-republikanews

Cazuri active descoperite după testare

Reprezentanţii Prefecturii Prahova au făcut publică situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 la data de 29.08.2020, la nivelul județului Prahova

LocalitateaNr. cazuri activePopulațieRata de infectare la 1000 locuitori
Mun. Ploiești2512250491,12
Mun. Câmpina40361391,11
Oraș Azuga046490,00
Oraș Băicoi43187212,30
Oraș Boldești Scăeni26115522,25
Oraș Breaza52161053,23
Oraș Bușteni194550,11
Oraș Comarnic15119941,25
Oraș Mizil7160890,44
Oraș Plopeni986631,04
Oraș Sinaia6109620,55
Oraș Slănic354360,55
Oraș Urlați38115593,29
Oraș Vălenii de Munte14135441,03
Comuna Adunați019790,00
Comuna Albești-Paleologu754831,28
Comuna Aluniș232060,62
Comuna Apostolache120210,49
Comuna Ariceștii Rahtivani1381311,60
Comuna Ariceștii Zeletin211441,75
Comuna Baba Ana240880,49
Comuna Balta Doamnei123320,43
Comuna Bătrâni320871,44
Comuna Bălțești137170,27
Comuna Bănești255620,36
Comuna Bărcănești695340,63
Comuna Berceni363540,47
Comuna Bertea330330,99
Comuna Blejoi1291501,31
Comuna Boldești Grădiștea116350,61
Comuna Brazi382990,36
Comuna Brebu970011,29
Comuna Bucov4115020,35
Comuna Călugăreni011540,00
Comuna Cărbunești116570,60
Comuna Ceptura343840,68
Comuna Cerașu844631,79
Comuna Chiojdeanca015400,00
Comuna Ciorani565880,76
Comuna Cocorăștii Colț428711,39
Comuna Cocorăștii Mislii432901,22
Comuna Colceag045840,00
Comuna Cornu042550,00
Comuna Cosminele09360,00
Comuna Drăgănești047440,00
Comuna Drajna1252992,26
Comuna Dumbrava244860,45
Comuna Dumbrăvești436581,09
Comuna Fântânele019440,00
Comuna Filipeștii de Pădure4104260,38
Comuna Filipeștii de Târg1582711,81
Comuna Florești777970,90
Comuna Fulga130530,33
Comuna Gherghița119580,51
Comuna Gorgota149090,20
Comuna Gornet427761,44
Comuna Gornet-Cricov121500,47
Comuna Gura Vadului221230,94
Comuna Gura Vitioarei759791,17
Comuna Iordăcheanu752641,33
Comuna Izvoarele664570,93
Comuna Jugureni04820,00
Comuna Lapoș111150,90
Comuna Lipănești552460,95
Comuna Măgurele746081,52
Comuna Măgureni1363442,05
Comuna Măneciu8103540,77
Comuna Mănești338860,77
Comuna Olari218361,09
Comuna Păcureți219821,01
Comuna Păulești1166861,65
Comuna Plopu223840,84
Comuna Podenii Noi448550,82
Comuna Poiana Câmpina649731,21
Comuna Poienarii Burchii346410,65
Comuna Posești438551,04
Comuna Predeal-Sărari322331,34
Comuna Provița de Jos122320,45
Comuna Provița de Sus519072,62
Comuna Puchenii Mari1082391,21
Comuna Râfov053300,00
Comuna Salcia09610,00
Comuna Sălciile117360,58
Comuna Sângeru255720,36
Comuna Scorțeni355790,54
Comuna Secăria211921,68
Comuna Șirna346720,64
Comuna Șoimari130030,33
Comuna Șotrile233280,60
Comuna Starchiojd1636204,42
Comuna Ștefești222650,88
Comuna Surani117740,56
Comuna Talea29952,01
Comuna Târgșoru Vechi7109680,64
Comuna Tătaru08240,00
Comuna Teișani535801,40
Comuna Telega552930,94
Comuna Tinosu123510,43
Comuna Tomșani442630,94
Comuna Vadu Săpat016380,00
Comuna Valea Călugărească6108240,55
Comuna Valea Doftanei1364012,03
Comuna Vărbilău366150,45
Comuna Vâlcănești536961,35
TOTAL CAZURI ACTIVE853787529 

Vezi şi https://republikanews.ro/avertisment-anmurmeaza-trei-zile-de-caldura-insuportabila-prahova-este-si-ea-vizata/

Pentru mai multe ştiri, vizitaţi site-ul republikanews.ro

lafesta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here