Situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 în Prahova

Situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 la data de 01.09.2020, la nivelul județului Prahova

LocalitateaNr. cazuri activePopulațieRata de infectare la 1000 locuitori
Mun. Ploiești2352250491,04
Mun. Câmpina39361391,08
Oraș Azuga046490,00
Oraș Băicoi53187212,83
Oraș Boldești Scăeni43115523,72
Oraș Breaza55161053,42
Oraș Bușteni194550,11
Oraș Comarnic11119940,92
Oraș Mizil7160890,44
Oraș Plopeni786630,81
Oraș Sinaia6109620,55
Oraș Slănic354360,55
Oraș Urlați37115593,20
Oraș Vălenii de Munte12135440,89
Comuna Adunați019790,00
Comuna Albești-Paleologu554830,91
Comuna Aluniș232060,62
Comuna Apostolache120210,49
Comuna Ariceștii Rahtivani1381311,60
Comuna Ariceștii Zeletin211441,75
Comuna Baba Ana240880,49
Comuna Balta Doamnei123320,43
Comuna Bătrâni320871,44
Comuna Bălțești137170,27
Comuna Bănești155620,18
Comuna Bărcănești395340,31
Comuna Berceni363540,47
Comuna Bertea330330,99
Comuna Blejoi1091501,09
Comuna Boldești Grădiștea116350,61
Comuna Brazi482990,48
Comuna Brebu870011,14
Comuna Bucov6115020,52
Comuna Călugăreni011540,00
Comuna Cărbunești016570,00
Comuna Ceptura443840,91
Comuna Cerașu844631,79
Comuna Chiojdeanca015400,00
Comuna Ciorani565880,76
Comuna Cocorăștii Colț528711,74
Comuna Cocorăștii Mislii432901,22
Comuna Colceag145840,22
Comuna Cornu042550,00
Comuna Cosminele09360,00
Comuna Drăgănești047440,00
Comuna Drajna1152992,08
Comuna Dumbrava244860,45
Comuna Dumbrăvești336580,82
Comuna Fântânele019440,00
Comuna Filipeștii de Pădure5104260,48
Comuna Filipeștii de Târg1382711,57
Comuna Florești677970,77
Comuna Fulga130530,33
Comuna Gherghița019580,00
Comuna Gorgota149090,20
Comuna Gornet527761,80
Comuna Gornet-Cricov221500,93
Comuna Gura Vadului021230,00
Comuna Gura Vitioarei659791,00
Comuna Iordăcheanu852641,52
Comuna Izvoarele564570,77
Comuna Jugureni04820,00
Comuna Lapoș211151,79
Comuna Lipănești552460,95
Comuna Măgurele446080,87
Comuna Măgureni1463442,21
Comuna Măneciu9103540,87
Comuna Mănești338860,77
Comuna Olari318361,63
Comuna Păcureți219821,01
Comuna Păulești1466862,09
Comuna Plopu223840,84
Comuna Podenii Noi448550,82
Comuna Poiana Câmpina649731,21
Comuna Poienarii Burchii346410,65
Comuna Posești538551,30
Comuna Predeal-Sărari322331,34
Comuna Provița de Jos222320,90
Comuna Provița de Sus519072,62
Comuna Puchenii Mari782390,85
Comuna Râfov153300,19
Comuna Salcia09610,00
Comuna Sălciile117360,58
Comuna Sângeru155720,18
Comuna Scorțeni255790,36
Comuna Secăria311922,52
Comuna Șirna346720,64
Comuna Șoimari030030,00
Comuna Șotrile233280,60
Comuna Starchiojd1936205,25
Comuna Ștefești222650,88
Comuna Surani217741,13
Comuna Talea39953,02
Comuna Târgșoru Vechi9109680,82
Comuna Tătaru08240,00
Comuna Teișani535801,40
Comuna Telega552930,94
Comuna Tinosu123510,43
Comuna Tomșani342630,70
Comuna Vadu Săpat116380,61
Comuna Valea Călugărească5108240,46
Comuna Valea Doftanei1564012,34
Comuna Vărbilău466150,60
Comuna Vâlcănești336960,81
TOTAL CAZURI ACTIVE856787529 
sursa

sursa CJCCI PRAHOVA

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here