Situația actualizată a ligilor de fotbal din Prahova: rezultate și clasamente

imgnews_be8fee11-9c02-4abb-86ce-50b22c6df50d
Ștefan Petre

Asociația Județeană de Fotbal (AJF) Prahova publică rezultatele meciurilor din cele mai recente etape ale ligilor județene, precum și clasamentele după aceste runde:

  • Superliga B Prahova, Etapa 16

Olimpia Cireșanu – CS Șirna Varnița 2-2

Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii – ACS Gherghița 3-0

Unirea Teleajen Ploiești – Carpați Mefin Sinaia 4-0

CS Scorțeni Bordeni – Progresul Bucov 4-2

CS Valea Călugărească – AS Târgșorul Vechi Stăncești 3-2

Tineretul Gura Vitioarei – Viitorul Puchenii Mari 2-1

Petrolul Ologeni – CSO Mizil 6-1

CS Strejnicu 2021 – AS Starchiojd 1-1

CS Blejoi II – Brădetul Ștefești 3-0

Clasament:

  1. Tineretul Gura Vitioarei – 42p
  2. CS Valea Călugărească – 35p
  3. Brădetul Ştefeşti – 33p
  4. CS Șirna Varnița – 31p
  5. CS Scorţeni Bordeni – 31p
  6. AS Starchiojd – 29p
  7. Olimpia Cireșanu – 28p
  8. Petrolul Ologeni – 26p
  9. AS Targşorul Vechi Stăncești – 23p
  10. ACS Viitorul Puchenii Mari – 23p
  11. CS Blejoi 2 – 22p
  12. Progresul Bucov – 21p
  13. CSO Mizil – 18p
  14. Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii – 17p
  15. ACS Gherghiţa – 12p
  16. Unirea Teleajen Ploiești – 11p
  17. CS Strejnicu 2021 – 8p
  18. Carpaţi MEFIN Sinaia – 3p

  • Superliga B1 Prahova, Seria EST, Etapa 13

Victoria Fântânele – Vulturul Zănoaga 2-5

Viitorul 2018 Ceptura – Real Boys Vălenii de Munte 3-1

Voința 2009 Gornet – Steaua Sângeru 2-3

Știința Albești – Unirea Valea Dulce 3-2

Luceafărul Drajna – Viitorul Colceag 4-1

Avântul Tomșani – Tirana Homorâciu 1-2

CS Bucov Pleașa – Progresul Coslegi 3-2

Clasament:

  1. Viitorul 2018 Ceptura – 34p
  2. Vulturul Zănoaga – 29p
  3. CS Bucov Pleasa – 23p
  4. Real Boys Vălenii de Munte – 21p
  5. AS Viitorul Colceag – 19p
  6. Avântul Tomşani – 19p
  7. Luceafărul Drajna – 17p
  8. Steaua Sângeru – 17p
  9. AS Unirea Valea Dulce – 16p
  10. Victoria Fântânele – 16p
  11. AS Ştiinţa Albeşti – 16p
  12. Tirana Homorâciu – 16p
  13. Progresul Coslegi – 5p
  14. Voinţa 2009 Gornet – 1p

  • Liga B Prahova, Seria NORD, Etapa 12

Voința Măgurele – Steaua Mărgineni 2-2

Avântul Bertea – Tineretul Poiana Vărbilău 3-3

AS Mehedința – Viitorul Iordăcheanu 1-2

Victoria Olteni – Unirea Tricolor Lipănești 2-1

CS Scorțeni Mislea – Speranța Chiojdeanca 3-1

AS Podenii Vechi – Viitorul Bughea 3-1

Clasament:

  1. AS Podenii Vechi – 27p
  2. ACS Victoria Olteni – 22p
  3. AS Avântul Cerașu – 22p
  4. Unirea Tricolor Lipăneşti – 21p
  5. ACS Avântul Bertea – 19p
  6. Viitorul Iordăcheanu – 18p
  7. CS Scorţeni Mislea – 15p
  8. Speranța Chiojdeanca – 14p
  9. Steaua Mărgineni – 13p
  10. Voinţa Măgurele – 9p
  11. AS Tineretul Poiana Vărbilău – 8p
  12. AS Viitorul Bughea – 6p
  13. AS Mehedinţa – 5p

  • Superliga B1 Prahova, Seria NORD, Etapa 13

Flacăra Mălăiești – Muscelul Câmpina 1-3

Tineretul Poienarii Burchii – Viitorul Țipărești 3-7

CS Șotrile – Gloria Vâlcănești 3-1

Sportul Câmpina – Progresul Provița de Jos 2-1

Progresul Aluniș – Viitorul Provița de Sus – Joc întrerupt în minutul 87, la scorul de 2-0, după ce a fost aruncată o petardă din tribună și l-a lovit pe arbitrul asistent linie 2.

CS Cornu II – Voința Adunați 2-1

Viitorul Cosminele – Caraimanul Bușteni 6-2

Clasament:

  1. Viitorul Cosminele – 24p
  2. FC Muscelul Câmpina – 24p
  3. CS Şotrile – 24p
  1. CS Cornu 2 – 21p
  2. Progresul Aluniş – 20p
  3. Vointa Adunați – 20p
  4. Sportul Câmpina – 20p
  5. Gloria Vâlcăneşti – 19p
  6. Viitorul Proviţa de Sus – 19p
  7. Viitorul Ţipăreşti – 18p
  8. Progresul Proviţa de Jos – 17p
  9. Flacăra Mălăieşti – 14p
  10. Tineretul Poienarii Burchii – 3p
  11. CS Caraimanul Bușteni – 2p

  • Superliga B1 Prahova, Seria VEST, Etapa 13

CS Mănești 2013 Băltița – Flacăra Filipeștii de Târg – Joc întrerupt în minutul 78, la scorul de 16-0, după ce echipa oaspete a rămas în 6 jucători.

CS Ariceștii Rahtivani – Prahova Nedelea 1-1

Avântul Măgureni – Viitorul Predești 5-3

AS Potigrafu – CS Mănești 2013 Arizona Zalhanaua 1-0

CS Brazi Popești – Genessis Filipeștii de Pădure 0-4

Viitorul Poienarii Burchi – AS Gorgota 3-0

Prahova Tinosu – CS Brazi II – Joc întrerupt în minutul 90+2, la scorul de 2-2, după ce un jucător al echipei CS Brazi 2 a lovit arbitrul.

Clasament:

  1. Prahova Nedelea – 35p
  2. AS Genessis Filipeștii de Pădure – 29p
  3. CS Ariceștii Rahtivani – 28p
  4. CS Mănești 2013 Arizona – 25p
  5. AS Potigrafu – 23p
  6. AS Gorgota – 23p
  7. Viitorul Poienarii Burchii – 22p
  8. CS Măneşti 2013 Băltiţa – 20p
  9. Avântul Măgureni – 13p
  10. Viitorul Predeşti – 10p
  11. Prahova Tinosu – 8p
  12. CS Brazi 2 – 7p
  13. CS Brazi Popeşti – 4p
  14. Flacăra Filipeştii de Târg – 4p

  • Liga B Prahova, Seria EST, Etapa 12

Podgoria Vadu Săpat – Unirea Lacu Turcului 12-0

Recolta Dumbrava – Viitorul Pantazi 0-5

Voința Vadu Părului – Tineretul Loloiasca 4-1

Rapid Sălciile – Voința Călugăreni 1-1

Șoimii Apostolache – Viitorul Fulga 3-1

Progresul Boldești Grădiștea – Unirea Brătești 2-0

Cricovul Cioceni – CS Șirna Hăbud 3-2

Clasament:

  1. Viitorul Pantazi – 32p
  2. Podgoria Vadu Săpat – 29p
  3. Voinţa Călugăreni – 26p
  4. Şoimii Apostolache – 24p
  5. Viitorul Fulga – 23p
  6. Rapid Sălciile – 23p
  7. Voinţa Vadu Părului – 16p
  8. Progresul Boldeşti Grădiştea – 13p
  9. Recolta Dumbrava – 13p
  10. Unirea Brăteşti – 11p
  11. CS Șirna Hăbud – 9p
  12. AS Tineretul Loloiasca – 5p
  13. Cricovul Cioceni – 4p
  14. Unirea Lacul Turcului – 1p

Surse: Câmpina TV, AJF Prahova

Mai multe știri pe republikanews.ro.

Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews.

COREP 07 SRL - Firma de constructiiblejoigratielanovacgristotermo-ploiestiromsilvaspalatoria-haroldrompetromparc industrialCabinet veterinareko-angajeazaekond-angajeazasponsor