Rezultatele și marcatorii meciurilor de aseară din play-off-ul Champions League

rez

După ce, marți, s-au jucat primele cinci partide din cadrul play-off-ului Champions League, echipa bucureșteană Steaua reușind să se facă de râs pe Arena Națională, 0-5 cu Manchester City, aseară am asistat la alte cinci dispute în care s-au marcat 15 goluri, dintre care 7 la Glasgow! Moți a reușit să deschidă scorul, din penalti, pentru Ludogorets iar fostul “petrolist”, Ovidiu Hoban, a făcut un meci extrem de slab în deplasarea de la Glasgow!

Iată rezultatele și marcatorii meciurilor de aseară:

FC Porto – AS Roma 1-1 (’61 A. Silva / ’21 Felipe – aut.) *Vermaelen a fost eliminat în minutul 41

Villarreal – Monaco 1-2 (’36 Pato / ‘3 Fabinho, ’72 B. Silva) * B. Mendy a fost eliminat în minutul 87

Dundalk – Legia Varşovia 0-1 (’56 Nikolic)

Ludogorets – Viktoria Plzen 2-0 (’50 Moți – pen., ’64 Misidjan)

Celtic – Hapoel Beer-Sheva 5-2 (‘9 Rogic, ’39, ’45 Griffiths, ’73 M. Dembele, ’86 S. Brown / ’55 Palhano Soares, ’57 Melikson)

sursa foto: bbc.com