Rate infectărilor cu COVID-19. Localităţile din Prahova cu ZERO infectări

sursa foto The Romanian Journal

Rata incidentei cumulative a COVID-19 la 1000 locuitori pe localitati (UAT) la data de 26.02.2021, pentru perioada 12.02.2021 – 25.02.2021

UATPOPULATIE REZIDENTA
DEPABD 16.02.2021
NR. TOTAL CAZURI NOI
COVID-19
Rata incidentei la 1000 de locuitori
COSMINELE94733,17
CALUGARENI112021,79
VALCANESTI368061,63
OLARI189331,58
AZUGA469971,49
POIENARII BURCHII460661,30
TINOSU233631,28
SINAIA11168141,25
VALEA DOFTANEI638481,25
SOTRILE330041,21
PLOIESTI2246452381,06
BUSTENI9486101,05
TALEA98811,01
POIANA CAMPINA496751,01
APOSTOLACHE204320,98
PUCHENII MARI822780,97
BLEJOI938090,96
IORDACHEANU523650,95
BAICOI18901180,95
MAGURENI636760,94
SCORTENI559950,89
PAULESTI706660,85
TEISANI358330,84
PODENII NOI496840,81
BUCOV1157090,78
POSESTI387430,77
COMARNIC1190090,76
GORNET277920,72
SOIMARI297220,67
DUMBRAVA446830,67
MAGURELE460430,65
SIRNA460830,65
CHIOJDEANCA153710,65
BOLDESTI-GRADISTEA158610,63
GORGOTA484430,62
CIORANI653340,61
URLATI1165770,60
CARBUNESTI168610,59
MANECIU1025460,59
STARCHIOJD358720,56
ALBESTI-PALEOLOGU541530,55
SALCIILE182310,55
RAFOV549530,55
BANESTI564030,53
GHERGHITA192610,52
FANTANELE193210,52
FLORESTI783340,51
BATRANI206510,48
FILIPESTII DE PADURE1050550,48
GORNET-CRICOV215410,46
VALEA CALUGAREASCA1083050,46
VARBILAU661330,45
STEFESTI224610,45
COLCEAG453020,44
BOLDESTI-SCAENI1162050,43
CAMPINA36334140,39
LIPANESTI528120,38
DRAJNA533620,37
ARICESTII RAHTIVANI826630,36
COCORASTII COLT289110,35
GURA VITIOAREI600620,33
BARCANESTI948730,32
ALUNIS319310,31
BREAZA1606350,31
MIZIL1606650,31
BABA ANA407710,25
BRAZI842920,24
CORNU421810,24
TOMSANI425810,23
PLOPENI870320,23
CEPTURA436610,23
VALENII DE MUNTE1372430,22
TELEGA524510,19
TARGSORU VECHI1129720,18
BERCENI638710,16
BREBU707410,14
FILIPESTII DE TARG826010,12
ADUNATI196500,00
ARICESTII ZELETIN118900,00
BALTA DOAMNEI228200,00
BALTESTI384100,00
BERTEA298700,00
CERASU441100,00
COCORASTII MISLII327900,00
DRAGANESTI472200,00
DUMBRAVESTI361000,00
FULGA301900,00
GURA VADULUI208200,00
IZVOARELE638300,00
JUGURENI50300,00
LAPOS111400,00
MANESTI389400,00
PACURETI197700,00
PLOPU243700,00
PREDEAL-SARARI221300,00
PROVITA DE JOS221600,00
PROVITA DE SUS191700,00
SALCIA95800,00
SANGERU551800,00
SECARIA119400,00
SLANIC538000,00
SURANI180500,00
TATARU91500,00
VADU SAPAT159700,00
JUDET7890445290,67

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here