Rata de infectare cu COVID-19 pe localităţi, în Prahova

sursa foto The Romanian Journal
cautam-reporteri-republikanews

Rata incidentei cumulative a COVID-19 la 1000 locuitori pe localitati (UAT) la data de 07.03.2021

NR.CRT.UATPOPULATIE REZIDENTA
DEPABD 07.03.2021
Rata incidentei la 1000 de locuitori
1CALUGARENI11222,67
2SCORTENI56012,32
3PLOPU24352,05
4TALEA9892,02
5BAICOI188932,01
6JUGURENI4992,00
7CARBUNESTI16801,79
8APOSTOLACHE20421,47
9PLOPENI86941,38
10MANECIU102451,37
11PREDEAL-SARARI22091,36
12PUCHENII MARI82211,34
13ARICESTII RAHTIVANI82641,33
14MAGURELE46051,30
15BLEJOI93801,28
16BOLDESTI-GRADISTEA15791,27
17GORGOTA48431,24
18PODENII NOI49621,21
19SINAIA111641,16
20BUCOV115631,12
21SALCIILE18001,11
22MAGURENI63571,10
23PLOIESTI2244561,07
24AZUGA46971,06
25SALCIA9561,05
26POSESTI38811,03
27FLORESTI78291,02
28FULGA30180,99
29GURA VADULUI20810,96
30BRAZI84250,95
31BUSTENI94880,95
32SLANIC53700,93
33LAPOS11110,90
34BANESTI56360,89
35COLCEAG45340,88
36TINOSU23340,86
37URLATI116560,86
38PAULESTI70780,85
39VALCANESTI36850,81
40TARGSORU VECHI113100,80
41BOLDESTI-SCAENI115870,78
42MANESTI39030,77
43IORDACHEANU52360,76
44LIPANESTI52790,76
45VALEA CALUGAREASCA108200,74
46GORNET27770,72
47BREAZA160570,69
48BERTEA29850,67
49FILIPESTII DE PADURE105070,67
50BARCANESTI94890,63
51VALEA DOFTANEI63840,63
52CAMPINA363470,61
53SOTRILE33040,61
54POIANA CAMPINA49610,60
55COMARNIC118870,59
56BREBU70730,57
57STARCHIOJD35890,56
58OLARI18830,53
59FANTANELE19310,52
60PROVITA DE SUS19160,52
61ADUNATI19640,51
62BERCENI63820,47
63CORNU42170,47
64IZVOARELE63850,47
65TOMSANI42590,47
66CIORANI65400,46
67GORNET-CRICOV21510,46
68STEFESTI22440,45
69VARBILAU66060,45
70MIZIL160620,37
71RAFOV54760,37
72SANGERU55220,36
73VALENII DE MUNTE137140,36
74GURA VITIOAREI60140,33
75ALUNIS31920,31
76BALTESTI38250,26
77BABA ANA40750,25
78FILIPESTII DE TARG82670,24
79CEPTURA43640,23
80CERASU44050,23
81DUMBRAVA44670,22
82POIENARII BURCHII46020,22
83SIRNA46030,22
84TELEGA52400,19
85ALBESTI-PALEOLOGU54170,00
86ARICESTII ZELETIN11790,00
87BALTA DOAMNEI22770,00
88BATRANI20630,00
89CHIOJDEANCA15370,00
90COCORASTII COLT28900,00
91COCORASTII MISLII32800,00
92COSMINELE9480,00
93DRAGANESTI47210,00
94DRAJNA53330,00
95DUMBRAVESTI36100,00
96GHERGHITA19250,00
97PACURETI19770,00
98PROVITA DE JOS22130,00
99SECARIA11920,00
100SOIMARI29680,00
101SURANI18060,00
102TATARU9190,00
103TEISANI35840,00
104VADU SAPAT15950,00
 TOTAL JUDEȚ7886170,86

Vezi şi https://republikanews.ro/cjsu-prahova/

Vezi şi https://republikanews.ro/barbat-mort-fanari/

Pentru mai multe ştiri, vizitaţi site-ul republikanews.ro

lafesta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here