Ploaie de medalii pentru judoka CSM-ului la CN Ne Waza!

judo2

Sala Sporturilor “Olimpia” a fost gazda finalei Campionatelor Naționale Ne Waza (luptă la sol), competiție de juniori IV cu vârste mai mici de 15, 13 și 11 ani.

Întreaga competiție a fost organizată la superlativ de Federația Română de Judo, CSM Ploiești, AJJ Prahova și CSȘ Ploiești.

Într-un cadru deosebit, în fața a sute de spectatori au luptat 377 de sportivi de la peste 70 de cluburi din întreaga țară.

Sportivii clubului ploieștean CSM CFR CSS Ploiesti au obținut 10 medalii: două de aur, cinci de argint și trei de bronz! Medaliilor li s-au adăugat și 5 locuri cinci!

Alexandra Tudor; +44 kg, U-11

Lotul trupei ploieștene este pregătit de Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu și Cosmin Slăveanu, antrenor coordonator fiind Gheorghe Savu.

Prestație pozitivă și pentru judoka boldeșteni

Alături de reprezentanții CSM CFR CSS Ploiești au mai impresionat și sportivii CS Petrolistul Boldești, trupă condusă de Florin Daneș.

Boldeștenii au obținut două medalii, una de aur și una de bronz, precum și un loc cinci.

Medalia de aur a fost obținută de Gabriel Micu (34 kg, U-13) iar bronzul de către Alexandru Ariciu (34 kg, U-11). Locul cinci a fost adjudecat de Iulian Năstase (27 kg, U-11)