Petrolul începe sezonul pe “Ilie Oană”! PROGRAMUL complet al turului de campionat

Petrolul începe sezonul pe “Ilie Oană”

Petrolul debutează în noul campionat pe teren propriu, împotriva formației Sportul Snagov. 

Lupii nu au un program rău la debutul în liga secundă. Galban-albaștrii joacă primul meci acasă, cu Sportul Snagov, apoi merg în deplasare aproape, la Balotești. Prima deplasare cu adevărat lungă este și primul derbi al lupilor: la Universitatea Cluj.

 

Componența Ligii 2:

1. ACS Energeticianul (fosta ACS Șirineasa)
2. ASU Politehnica Timişoara 
3. AS FC Universitatea Cluj 
4. CS Aerostar Bacău 
5. Fotbal Club Argeş 
6. ACS Petrolul 52 Ploieşti 
7. CS Mioveni 
8. ASC Daco-Getica Bucureşti 
9. ASSCS Farul Constanța 
10. ACS Dacia Unirea Brăila 
11. AFC Ripensia Timişoara 
12. ACS Poli Timişoara 
13. AFC UTA Arad 
14. ACS FC Academica Clinceni 
15. CS Sportul Snagov SA 
16. CS Baloteşti 
17. CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 
18. FC Metaloglobus Bucureşti
19. AFC Chindia Târgovişte 
20. CS Luceafărul Oradea

 

Etapa 1 – 4 august 2018

ACS ENERGETICIANUL – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CS AEROSTAR BACĂU – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FOTBAL CLUB ARGEŞ – CS BALOTEŞTI
PETROLUL PLOIEŞTI – CS SPORTUL SNAGOV SA
CS MIOVENI – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – AFC UTA ARAD
ASSCS FARUL CONSTANȚA – ACS POLI TIMIŞOARA
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA

Etapa 2 – 11 august 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
ACS POLI TIMIŞOARA – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
AFC UTA ARAD – ASSCS FARUL CONSTANȚA
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS SPORTUL SNAGOV SA – CS MIOVENI
CS BALOTEŞTI – PETROLUL PLOIEŞTI
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CS AEROSTAR BACĂU
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
ACS ENERGETICIANUL – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA

Etapa 3 – 18 august 2018

ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – ACS ENERGETICIANUL
CS AEROSTAR BACĂU – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
PETROLUL PLOIEŞTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
CS MIOVENI – CS BALOTEŞTI
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS SPORTUL SNAGOV SA
ASSCS FARUL CONSTANȚA – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – AFC UTA ARAD
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – ACS POLI TIMIŞOARA

Etapa 4 – 25 august 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS POLI TIMIŞOARA
AFC UTA ARAD – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
CS SPORTUL SNAGOV SA – ASSCS FARUL CONSTANȚA
CS BALOTEŞTI – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CS MIOVENI
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – PETROLUL PLOIEŞTI
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – FOTBAL CLUB ARGEŞ
ACS ENERGETICIANUL – CS AEROSTAR BACĂU
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ

Etapa 5 – 1 septembrie 2018

AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS AEROSTAR BACĂU – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – ACS ENERGETICIANUL
PETROLUL PLOIEŞTI – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
CS MIOVENI – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
ASSCS FARUL CONSTANȚA – CS BALOTEŞTI
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – CS SPORTUL SNAGOV SA
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
ACS POLI TIMIŞOARA – AFC UTA ARAD

Etapa 6 – 8 septembrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC UTA ARAD
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – ACS POLI TIMIŞOARA
CS SPORTUL SNAGOV SA – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
CS BALOTEŞTI – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASSCS FARUL CONSTANȚA
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – CS MIOVENI
ACS ENERGETICIANUL – PETROLUL PLOIEŞTI
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS AEROSTAR BACĂU

Etapa 7 – 15 septembrie 2018

CS AEROSTAR BACĂU – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
PETROLUL PLOIEŞTI – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CS MIOVENI – ACS ENERGETICIANUL
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
ASSCS FARUL CONSTANȚA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – CS BALOTEŞTI
ACS POLI TIMIŞOARA – CS SPORTUL SNAGOV SA
AFC UTA ARAD – ACS FC ACADEMICA CLINCENI

Etapa 8 – 22 septembrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
CS SPORTUL SNAGOV SA – AFC UTA ARAD
CS BALOTEŞTI – ACS POLI TIMIŞOARA
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – ASSCS FARUL CONSTANȚA
ACS ENERGETICIANUL – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – CS MIOVENI
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – PETROLUL PLOIEŞTI
CS AEROSTAR BACĂU – FOTBAL CLUB ARGEŞ

Etapa 9 – 29 septembrie 2018

FOTBAL CLUB ARGEŞ – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
PETROLUL PLOIEŞTI – CS AEROSTAR BACĂU
CS MIOVENI – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
ASSCS FARUL CONSTANȚA – ACS ENERGETICIANUL
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
ACS POLI TIMIŞOARA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AFC UTA ARAD – CS BALOTEŞTI
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – CS SPORTUL SNAGOV SA

Etapa 10 – 6 octombrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS SPORTUL SNAGOV SA
CS BALOTEŞTI – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UTA ARAD
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ACS POLI TIMIŞOARA
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
ACS ENERGETICIANUL – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – ASSCS FARUL CONSTANȚA
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS AEROSTAR BACĂU – CS MIOVENI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – PETROLUL PLOIEŞTI

Etapa 11 – 10 octombrie 2018

PETROLUL PLOIEŞTI– CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MIOVENI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS AEROSTAR BACĂU
ASSCS FARUL CONSTANȚA – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – ACS ENERGETICIANUL
ACS POLI TIMIŞOARA – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
AFC UTA ARAD – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
CS SPORTUL SNAGOV SA – CS BALOTEŞTI

Etapa 12 – 13 octombrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS BALOTEŞTI
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CS SPORTUL SNAGOV SA
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – AFC UTA ARAD
ACS ENERGETICIANUL – ACS POLI TIMIŞOARA
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
CS AEROSTAR BACĂU – ASSCS FARUL CONSTANȚA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
PETROLUL PLOIEŞTI – CS MIOVENI

Etapa 13 – 20 octombrie 2018

CS MIOVENI – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – PETROLUL PLOIEŞTI
ASSCS FARUL CONSTANȚA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – CS AEROSTAR BACĂU
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
ACS POLI TIMIŞOARA – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFC UTA ARAD – ACS ENERGETICIANUL
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
CS SPORTUL SNAGOV SA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CS BALOTEŞTI – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

Etapa 14 – 27 octombrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CS BALOTEŞTI
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – CS SPORTUL SNAGOV SA
ACS ENERGETICIANUL – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – AFC UTA ARAD
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – ACS POLI TIMIŞOARA
CS AEROSTAR BACĂU – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
PETROLUL PLOIEŞTI – ASSCS FARUL CONSTANȚA
CS MIOVENI – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI

Etapa 15 – 3 noiembrie 2018

ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ASSCS FARUL CONSTANȚA – CS MIOVENI
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – PETROLUL PLOIEŞTI
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
ACS POLI TIMIŞOARA – CS AEROSTAR BACĂU
AFC UTA ARAD – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CS SPORTUL SNAGOV SA – ACS ENERGETICIANUL
CS BALOTEŞTI – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI

Etapa 16 – 10 noiembrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
ACS ENERGETICIANUL – CS BALOTEŞTI
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – CS SPORTUL SNAGOV SA
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
CS AEROSTAR BACĂU – AFC UTA ARAD
FOTBAL CLUB ARGEŞ – ACS POLI TIMIŞOARA
PETROLUL PLOIEŞTI – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
CS MIOVENI – ACS DACIA UNIREA BRĂILA
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – ASSCS FARUL CONSTANȚA

Etapa 17 – 17 noiembrie 2018

ASSCS FARUL CONSTANȚA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ACS DACIA UNIREA BRĂILA – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – CS MIOVENI
ACS POLI TIMIŞOARA – PETROLUL PLOIEŞTI
AFC UTA ARAD – FOTBAL CLUB ARGEŞ
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – CS AEROSTAR BACĂU
CS SPORTUL SNAGOV SA – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
CS BALOTEŞTI – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ACS ENERGETICIANUL
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE

Etapa 18 – 24 noiembrie 2018

CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE
ACS ENERGETICIANUL – FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI
ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA – CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AS FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS BALOTEŞTI
CS AEROSTAR BACĂU – CS SPORTUL SNAGOV SA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – ACS FC ACADEMICA CLINCENI
PETROLUL PLOIEŞTI – AFC UTA ARAD
CS MIOVENI – ACS POLI TIMIŞOARA
ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI – AFC RIPENSIA TIMIŞOARA
ASSCS FARUL CONSTANȚA – ACS DACIA UNIREA BRĂILA

Etapa 19 – 28 noiembrie 2018

ACS DACIA UNIREA BRĂILA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC RIPENSIA TIMIŞOARA – ASSCS FARUL CONSTANȚA
ACS POLI TIMIŞOARA – ASC DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFC UTA ARAD – CS MIOVENI
ACS FC ACADEMICA CLINCENI – PETROLUL PLOIEŞTI
CS SPORTUL SNAGOV SA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
CS BALOTEŞTI – CS AEROSTAR BACĂU
CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AS FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ASU POLITEHNICA TIMIŞOARA
AFC CHINDIA TÂRGOVIŞTE – ACS ENERGETICIANUL

sponsor

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here