PETROLIȘTII, MAI BUNI CA POLONEZII

Daniel

Petrolul s-a impus și în cel de-al doilea test susținut în Antalya. 2-0 a fost scorul afișat pe tabela de marcaj, scor obținut de lupii galbeni în fața ocupantei locului 14 din prima ligă poloneză, Lechia Gdansk. Meciul a fost decis de „dubla” reușită, pe parcursul reprizei a doua, de către Robert Moldoveanu.

Petroliștii mai au un pic și revin acasă. Antrenamentele merg bine, spun jucătorii.

Constantin Budescu a vorbit și despre planurile echipei.

Atacantul Robert Moldoveanu consideră returul de campionat la Petrolul o provocare pe care nu are voie sa o rateze.

La rândul său, antrenorul echipei , Nae Constantin a apreciat jocul lupilor, fiind mulțumit de prestația elevilor săi, mai ales după pauză.

Lupii se pregătesc acum pentru ultimul test din cadrul stagiului din Turcia.