Echipele CSM Petrolul Ploiești au obținut rezultate remarcabile la Campionatul Național de Baschet 3×3 pentru juniori, desfășurat ieri la București, la baza sportivă UNEFS. Echipa „U18”, formată din Răzvan Popa, Alexandru Dimov, Rareș Mihalache și Octavian Ion, a câștigat medalia de argint după ce a învins CSM Vaslui (22-10) și Sportul Studențesc (15-14), cedând însă în finală cu 9-18 în fața celor de la CSU ASE București.

Echipa „U16”, compusă din Tudor și Teodor Mihalea, David Ilie și Alexandru Nicolae, a obținut medaliile de bronz, pierzând ambele meciuri din grupa unică a competiției: 8-12 cu CSȘ Târgoviște și 5-6 cu Leii București. Finala a fost disputată de cele două echipe învingătoare din grupă, CSȘ Târgoviște triumfând cu 14-8.