Sursă foto: CSM Ploiești

Echipa de handbal junioare 4 a CSM Ploiești a participat în acest weekend la Memorialul „Ciprian Vidroiu”, desfășurat în Sala Sporturilor „Olimpia”, având la start patru echipe.

Pregătite de Robert Comendant, ploieștencele au obținut locul al 2-lea, după ce au câștigat două dintre cele trei partide disputate: 16-12 (10-5) împotriva CSŞ Ploieşti și 18-12 cu Dunărea Brăila. Singura înfrângere a fost suferită în confruntarea cu CSM Făgăraş, 18-27 (10-14), echipa care a și câștigat ulterior competiția.

Lotul de jucătoare folosit de Robert Comendant pe parcursul turneului a fost format din următoarele handbaliste: Martina Cernat, Larisa Barta și Ştefania Vişan (portari); Bianca Bălăşoiu, Ana Maria Mihai, Larisa Iancu, Natalia Comendant, Ioana Petre, Ilona Plătică, Iasmina Iordache, Antonia Duţă, Edina Andrei, Nataly Cursaru, Melania Drăghici, Ana Maria Ciobanu, Maya Pitoiu, Corina Dinu, Maria Enache și Anya Jercan (jucătoare de câmp).

Sursă: CSM Ploiești