Evaluarea performanței lui Ianis Hagi după ultimul meci al sezonului pentru Rangers

Ianis-Hagi
Fălcescu Andreea

Glasgow Rangers câștigă în mod confortabil meciul în deplasare împotriva lui St. Mirren, cu un scor de 3-0, iar Ianis Hagi a fost inclus în primul unsprezece al vicecampioanei Scoției.

Ianis Hagi strălucește în meciul în deplasare de la St. Mirren

După ce a marcat primul său gol într-un an și jumătate în urmă cu două etape, Ianis Hagi a fost titular în meciul dintre St. Mirren și Glasgow Rangers, din ultima etapă a campionatului Scoției.

Mijlocașul român în vârstă de 24 de ani a început meciul și a fost înlocuit în minutul 69 de Scott Arfield.

Echipa sa a obținut o victorie cu scorul de 3-0, iar prestația lui Hagi a fost apreciată de presa scoțiană.

Publicația Glasgowlive i-a acordat lui Hagi nota 6 și a comentat următorul aspect:

O altă după-amiază bună pentru român, care acum strânge minute valoroase pentru el. Revenirea sa în echipa națională este o realitate.

Sursa: sport.hotnews.ro