EGAL ÎN PREGĂTIRE

Marin Andreia

Petrolul a susținut miercuri un meci de pregătire cu divizionara secundă Metaloglobus București. Partida s-a disputat la Ariceștii Rahtivani iar antrenorul Nae Constantin a urmărit să dea minute celor care au jucat mai puțin un ultima perioadă.

Oaspeții au deschis scorul la prima șarjă ofensivă, chiar în primul minut, prin sârbul Milos Zukanovic iar “lupii” au reușit egalarea prin Mario Bratu.

După pauză, Petrolul a atacat mai mult iar Dumitriu a reușit golul de 2-1 în primele minute ale reprizei secunde.

Scorul final a fost 2-2, Cazan reușind egalarea in ultimul minut de joc.

Petrolul va juca în campionat sâmbătă la ora 17:00, pe “Ilie Oană” urmând a veni Chindia Târgoviște.