Care este situația actuală a traficului la ora 20:00?
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că situația valorilor de trafic pe principalele artere rutiere la ora 20:00 este:
1. DN 1 Ploiești – Brașov: valori de trafic foarte ridicate în zona stațiunii Bușteni, unde s-a produs accidentul rutier dintre un autoturism și un microbuz de transport persoane, fiind formate coloane lungi de autovehicule, de aproximativ 9 kilometri pe sensul de urcare și 11 kilometri pe cel de coborâre.
2. DN 7 Pitești – Sibiu: trafic intens în loc. Boița, jud. Sibiu, în ambele direcții.
3. DN 39 Constanța – Vama Veche: coloane de autovehicule între stațiunile Eforie Nord și Eforie Sud.
4. A 1 București – Pitești: valori de trafic ridicate pe sensul de mers către Pitești, fără a fi formate coloane de autovehicule.
5. A1 Sibiu – Deva: coloană de autovehicule de peste 5 kilometri, la coborârea către DN 7, în zona loc. Boița.
6. A 2 București – Constanța: valori de trafic în descreștere în direcția către Constanța. Sunt înregistrate în medie 25-30 autovehicule/minut.
7. A 3 București – Ploiești: trafic ușor intens pe sensul dinspre București.
8. A 4 Ovidiu – Agigea: valori de trafic normale.
De asemenea, șoferii sunt sfătuiți să conducă prudent!
Sursă: IPJ PRAHOVA
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews.