CSM Ploiești obține 8 medalii la Cupa României la Box Feminin

boxbotica
Ștefan Petre

La Cupa României la Box Feminin pentru Cadete, Junioare, Tineret şi Senioare, găzduită de Sala „Titi Prosop” în această săptămână, sportivele antrenate de maestrul Titi Tudor şi de Adrian Pîrlogea au obținut performanțe remarcabile.

Astfel, nu mai puţin de 8 dintre cele 13 sportive înscrise de CSM Ploieşti în competiţia organizată de Federaţia Română de Box în parteneriat cu CSM Ploieşti au câștigat medalii. Livia Botica a fost chiar medaliată cu aur la categoria „+81 kg” a senioarelor!

Medalii de argint au cucerit Ştefania Ţăndărescu (48 kg), Cristina Căldărariu (52 kg) şi Ecaterina Ene (75 kg), iar alte patru sportive au fost medaliate cu bronz: Geanina Bănică (57 kg), Ines Vîrlan (75 kg), Ioana Ivănoiu (57 kg) şi Alexandra Voinea (52 kg)!

Sursă: CSM Ploiești

COREP 07 SRL - Firma de constructiigristotermo-ploiestiromsilvaspalatoria-haroldparc industrialeko-angajeazaekond-angajeazasponsor