Copiii din Prahova nu au scăpat de infectarea cu noul coronavirus

sursă foto msmps.gov.md/
cautam-reporteri-republikanews

Copiii din Prahova luptă cu Covid-19

Copiii din Prahova nu au scăpat de infectarea cu COVID-19. Potrivit autorităţilor prahovene, de la inceputul epidemie, 153 de minori au fost raportaţi ca fiind pozitivi.

Autorităţile mai spun şi că sunt 18 cazuri active (monitorizate în ultimele 14 zile).

Situația cazurilor active confirmate pozitiv în urma testării SARS-CoV-2 la data de 31.08.2020, la nivelul județului Prahova(toate categoriile de vârstă)

LocalitateaNr. cazuri activePopulațieRata de infectare la 1000 locuitori
Mun. Ploiești2472250491,10
Mun. Câmpina42361391,16
Oraș Azuga046490,00
Oraș Băicoi41187212,19
Oraș Boldești Scăeni44115523,81
Oraș Breaza55161053,42
Oraș Bușteni194550,11
Oraș Comarnic12119941,00
Oraș Mizil7160890,44
Oraș Plopeni886630,92
Oraș Sinaia6109620,55
Oraș Slănic354360,55
Oraș Urlați39115593,37
Oraș Vălenii de Munte12135440,89
Comuna Adunați019790,00
Comuna Albești-Paleologu654831,09
Comuna Aluniș232060,62
Comuna Apostolache120210,49
Comuna Ariceștii Rahtivani1481311,72
Comuna Ariceștii Zeletin211441,75
Comuna Baba Ana240880,49
Comuna Balta Doamnei123320,43
Comuna Bătrâni320871,44
Comuna Bălțești137170,27
Comuna Bănești255620,36
Comuna Bărcănești495340,42
Comuna Berceni363540,47
Comuna Bertea330330,99
Comuna Blejoi891500,87
Comuna Boldești Grădiștea116350,61
Comuna Brazi382990,36
Comuna Brebu870011,14
Comuna Bucov5115020,43
Comuna Călugăreni011540,00
Comuna Cărbunești016570,00
Comuna Ceptura443840,91
Comuna Cerașu844631,79
Comuna Chiojdeanca015400,00
Comuna Ciorani665880,91
Comuna Cocorăștii Colț428711,39
Comuna Cocorăștii Mislii432901,22
Comuna Colceag045840,00
Comuna Cornu042550,00
Comuna Cosminele09360,00
Comuna Drăgănești047440,00
Comuna Drajna1252992,26
Comuna Dumbrava244860,45
Comuna Dumbrăvești536581,37
Comuna Fântânele019440,00
Comuna Filipeștii de Pădure4104260,38
Comuna Filipeștii de Târg1482711,69
Comuna Florești677970,77
Comuna Fulga130530,33
Comuna Gherghița119580,51
Comuna Gorgota149090,20
Comuna Gornet427761,44
Comuna Gornet-Cricov121500,47
Comuna Gura Vadului221230,94
Comuna Gura Vitioarei559790,84
Comuna Iordăcheanu852641,52
Comuna Izvoarele664570,93
Comuna Jugureni04820,00
Comuna Lapoș111150,90
Comuna Lipănești552460,95
Comuna Măgurele546081,09
Comuna Măgureni1363442,05
Comuna Măneciu9103540,87
Comuna Mănești338860,77
Comuna Olari318361,63
Comuna Păcureți219821,01
Comuna Păulești1366861,94
Comuna Plopu223840,84
Comuna Podenii Noi348550,62
Comuna Poiana Câmpina649731,21
Comuna Poienarii Burchii346410,65
Comuna Posești538551,30
Comuna Predeal-Sărari422331,79
Comuna Provița de Jos222320,90
Comuna Provița de Sus519072,62
Comuna Puchenii Mari982391,09
Comuna Râfov153300,19
Comuna Salcia09610,00
Comuna Sălciile117360,58
Comuna Sângeru255720,36
Comuna Scorțeni255790,36
Comuna Secăria311922,52
Comuna Șirna346720,64
Comuna Șoimari030030,00
Comuna Șotrile233280,60
Comuna Starchiojd1936205,25
Comuna Ștefești222650,88
Comuna Surani217741,13
Comuna Talea39953,02
Comuna Târgșoru Vechi7109680,64
Comuna Tătaru08240,00
Comuna Teișani535801,40
Comuna Telega552930,94
Comuna Tinosu123510,43
Comuna Tomșani442630,94
Comuna Vadu Săpat116380,61
Comuna Valea Călugărească5108240,46
Comuna Valea Doftanei1364012,03
Comuna Vărbilău466150,60
Comuna Vâlcănești436961,08
TOTAL CAZURI ACTIVE866787529 

Vezi şi https://republikanews.ro/podul-de-lemn-nou-termen-de-finalizare-a-lucrarilor-video/

Vezi şi https://republikanews.ro/cum-transfomam-frumoasa-valea-doftanei-in-cocina-de-porci-imagini-rusinoase-foto/

Pentru mai multe ştiri, vizitaţi site-ul republikanews.ro

lafesta

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here