Dumbrava 10 politişti, 15 jandarmi, 16 angajaţi ISU şi câine de urmă încearcă să dea de urma fetiţei dispărute/ sursă foto tărgoviteNews

10 politişti, 15 jandarmi, 16 angajaţi ISU şi câine de urmă încearcă să dea de urma fetiţei dispărute

Autorităţile prahovene sunt în alertă după ce o mamă a anunţat prin apelul unic de urgenţă 112 că fetiţa ei a dispărut. Este vorba despre un copil de doar doi anişori care a dispărut în jurul orei 18.00, în localitatea Dumbrava.

VEZI ŞI https://republikanews.ro/vestul-salbatic-s-mutat-prahova-incendieri-geamuri-sparte-si-amenintari-cu-moartea-video/

10 politişti, 15 jandarmi, 16 angajaţi ISU şi câine de urmă încearcă să dea de urma fetiţei dispărute. Lor li s-au alăturat şi localnicii şi pădurarul. Fără succes până în acest moment.

Mama a povestit că a plecat de acasă împreună cu fetița fiind certată cu concubinul. Ulterior s-a întors și a lăsat copilul in apropierea casei, lângă pădure, acolo stau, pe o gecuţă cu cei trei căței ai lor. A intrat în casă cu intenția de a lua ceva și a se întoarce după fetiţă. Când a revenit fetiţa dispăruse.

Fetita era îmbrăcată cu pantaloni roșii, bluză roşie, pulover alb, căciulă roşie cu dungi albe şi ghete gri.

UPDATE

Fetiţa este căutată în acest moment şi cu ajutorul unui elicopter cu reflectoare pentru căutare al IGSU.

Informaţii puse la dispoziţie de ISU Prahova.

Pentru mai multe ştiri, vizitaţi site-ul republikanews.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *