Astăzi încep 16-imile Cupei României la fotbal!

580e384295f9cfaa4e12cc31

Astăzi, începând după prânz și până seară, vor avea loc alte trei partide, mâine se vor juca zece meciuri iar joi vor avea loc ultimele trei confruntări.

CFR Cluj, deţinătoarea trofeului, şi formaţia de ligă secundă CSM Râmnicu Vâlcea vor juca primul meci din această fază astăzi (ora 14:30), în Zăvoi.

Iată programul complet al partidelor:

Astăzi

CSM Rm. Vâlcea (II) – CFR Cluj (14:30, Digi Sport 1)

ASU Poli Timişoara (II) – Pandurii Târgu Jiu (18:00, Digi Sport 1)

Sepsi OSK Sf. Gheorghe (II) – CS Universitatea Craiova (20:45, Digi Sport 1)

Mâine

Metalosport Galaţi (II) – Luceafărul Oradea (II) (ora 14:30)

CSN Cetate Deva (III) – Gaz Metan Mediaş (ora 14:30)

Academica Clinceni (II) – FC Voluntari (ora 14:30)

Dacia Unirea Brăila (II) – Concordia Chiajna (ora 14:30)

Metalurgistul Cugir (III) – CSM Poli Iaşi (ora 14:30)

CS Afumaţi (II) – FC Botoşani (ora 14:30)

Unirea Tărlungeni (II) – ASA Târgu Mureş (ora 14:30)

Olimpia 2010 Satu Mare (II) – CS Mioveni (II) (ora 14:30) Chindia Târgovişte (II) – ACS Poli Timişoara (17:45, Digi Sport 1) Dinamo II Bucureşti (III) – Dinamo Bucureşti (20:30, Digi Sport 1)

Joi

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (III) – Astra Giurgiu (16:00, în Digi Sport 1)

CS Baloteşti (II) – FC Viitorul Constanţa (18:45, Digi Sport 1)

Foresta Suceava (II) – FC Steaua Bucureşti (21:30, Digi Sport 1)

Jocurile din “şaisprezecimile”, “optimile” şi “sferturile de finală” se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare.

sursa: digisport