Ascensiune notabilă a sportivilor de la CS Shiro Washi (foto+video)

karate traditional Shiro Washi

Ascensiune notabilă a sportivilor de la CS Shiro Washi

Finala Campionatului Național de Karate Tradițional pentru copii cu vârste cuprinse între 6-13 ani a avut loc la Oradea, în prima decadă a lunii octombrie.

La această competiție a participat și clubul sportiv Shiro Washi din Ploiești.

Antrenorul Sorin Niță (4 DAN) a aliniat la start 8 sportivi, șase dintre ei  reușind să cucerească 5 mult râvnite medalii: una de aur, trei de argint și una de bronz!

Premianții clubului ploieștean

La categoria “Copii 3” masculin (8-9 ani) – Niță Robert a obținut medalia de aur la Kata individual;

La categoria “Kata Echipe”, Robert Niță, Luca Chirică și Dragoș Ciobănaș s-au clasat pe locul 2, câștigând medaliile de argint;

La categoria “Copii 2” masculin (10-11 ani) – Luca Chirică și Dragoș Ciobănaș au obținut medalii de argint la Kata individual, respectiv Jiu ippon Kumite.

La categoria “Copii 4” (6-7 ani), echipa feminină de Kata formată din Teodora Foaie, Teodora Nicolae și Miruna Drăghici s-a clasat pe locul trei al podiumului obținând medalia de bronz.