În această după-amiază, la Sala Sporturilor “Olimpia”, echipa ploieșteană de Divizia A, CSM Ploiești s-a impus în fața nou-promovatei în Liga Naţională, CSM Făgăraş, 35-32 (17-16), la capătul unui meci aprig, apreciat de cei prezenți la sală.

Pentru a le da şi celor tineri şansa să joace mai mult, tehnicienii celor două echipe au convenit asupra disputării unei mini-reprize suplimentare, de 10 minute, pe care oaspeţii au câştigat-o cu 8-2.

Potrivit site-ului CSM-ului, formaţia gazdă a aliniat o echipă mai degrabă tânără, de perspectivă, cu un portar tânăr venit de la Turda, Vlad Coman, precum şi cu doi jucători de câmp sosiţi de la Danubius Galaţi, Răzvan Udriştioiu şi Alexandru Ciobanu. Au reapărut Sorin Cîrstea şi Alexandru Pîslaru, iar tinerii portari Ghiţă şi Mihăilescu, precum şi pivotul Alberto Şerban, au prins, şi ei, câteva minute pe parchet.

Pentru CSM Ploieşti, au jucat astăzi: D. Rotaru – Botezatu (7 goluri), Al. Ciobanu (4, 1 din „7 metri”), R. Farcaş (3, 1 din „7 metri”), Al. Farcaş (4, 1 din „7 metri”), Stăncioiu (4), Udriştioiu (4). Au mai jucat: V. Coman, Mihăilescu, Cr. Ghiţă – Hoinaru (5 goluri), Al. Pîslaru (1), Zamfir (1), Mihoci (1), S. Cîrstea (1), Alb. Şerban.