Imagini cu „lagărul” Unique Clothing. Locul unde zeci de prahoveni sunt tratați ca sclavii

Theo Tănăsescu
1 Min Read
 Acesta este lagărul unde prahovenii sunt tratați ca niște sclavi.

Imagini cu lagărul Unique Clothing

Imaginile cu reprezentantul cipriot al firmei Unique Clothing, din Găgeni, umilindu-i pe angajați au făcut înconjurul țării. Acesta este lagărul unde prahovenii sunt tratați ca niște sclavi.

Singura „vină” a salariaților a fost că și-au cerut drepturile financiare. În schimb, au primit amenințări și jigniri. Reprezentantul firmei (care se află în insolvență) a vorbit în engleză. Traducătoarea, o româncă, n-a tradus și înjurăturile ciobanului din Cipru, dar s-a încadrat, ca o bună angajață, în tonul umilitor folosit de acesta.

CITEȘTE și  Sclavi la firmă. Patronul către angajaţii prahoveni: Fuck off, fucking peasants

Problema este că acest caz nu este singular. Mulți dintre patronii din industria textilelor – străini și români deopotrivă – își tratează salariațiii ca pe sclavi.

Iar aceștia muncesc la limita exploatării.

Așa arată lagărul Unique Clothing de la Găgeni. Să-l țineți minte, dacă aveți de gând să vă angajați în domeniu.

Și, dacă ați trecut prin momente asemănătoare, nu ezitați să ne trimiteți mesaje.

 

Share This Article
Niciun comentariu