Impact violent pe DN1A, în Ploiești Vest. O șoferiță a ajuns la spital după o coliziune cu un ansamblu de vehicule.
Un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane s-a produs în seara zilei de 23 iunie 2026, pe Drumul Național 1A, în zona Ploiești Vest.
Impact violent pe DN1A, în Ploiești Vest. O șoferiță a ajuns la spital după o coliziune cu un ansamblu de vehicule
Potrivit informațiilor transmise de polițiști, în jurul orei 22:00, o femeie în vârstă de 35 de ani, aflată la volanul unui autoturism, ar fi intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule care circula din sens opus și era condus de un bărbat de 34 de ani.
La locul accidentului au intervenit echipaje de poliție, care au demarat cercetările pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
În urma impactului, șoferița a suferit leziuni și a fost transportată la o unitate medicală pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, ceea ce exclude consumul de alcool ca factor al producerii accidentului.
Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal deschis pentru vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească cu exactitate responsabilitățile și dinamica producerii accidentului.Impact violent pe DN1A, în Ploiești Vest. O șoferiță a ajuns la spital după o coliziune cu un ansamblu de vehicule
Un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane s-a produs în seara zilei de 23 iunie 2026, pe Drumul Național 1A, în zona Ploiești Vest.
Potrivit informațiilor transmise de polițiști, în jurul orei 22:00, o femeie în vârstă de 35 de ani, aflată la volanul unui autoturism, ar fi intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule care circula din sens opus și era condus de un bărbat de 34 de ani.
La locul accidentului au intervenit echipaje de poliție, care au demarat cercetările pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
În urma impactului, șoferița a suferit leziuni și a fost transportată la o unitate medicală pentru investigații și îngrijiri de specialitate.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, ceea ce exclude consumul de alcool ca factor al producerii accidentului.
Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal deschis pentru vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească cu exactitate responsabilitățile și dinamica producerii accidentului.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews