Dan Șucu (60 de ani), patronul Rapidului, mărturisește că a fost profund afectat de înfrângerea echipei sale în fața Petrolului, cu scorul de 0-2.

Pe tabela de marcaj a meciului cunoscut drept „Primvs Derby” au fost consemnate două autogoluri (lucru rar în fotbal), „înscrise” de Oaidă (minutul 62) și Borja Valle (minutul 90+5).

Aflat în studioul Fotbal Club de la Digi Sport, unde a revăzut imaginile memorabile cu el de după meci, patronul Rapidului a dezvăluit gândurile sale din acele momente.

S-a mai întâmplat (n.r. să se întrebe ce caută în fotbal). M-a prins fotbalul, îmi place. O iau ca pe o provocare personală. Mă gândeam unde am greșit, ce aș putea face mai bine.

În seara aia am luat o sticlă de vin. Nu mi-a plăcut. A fost cea mai urâtă seară de când am intrat în fotbal!

Dan Șucu

În ciuda eșecului suferit în fața Petrolului, Rapid a înregistrat ulterior trei victorii consecutive, marcând o redresare notabilă. Echipa pregătită de Cristiano Bergodi a câștigat de o manieră convingătoare împotriva Farului, cu scorul de 3-1, U Craiova 1948, cu scorul de 5-3, și Dinamo, cu scorul de 4-0.

Sursă: DigiSport