Sursă foto: GSP

Perechea româno-sârbească Victor Vlad Cornea și Nikola Cacic s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu la turneul de tenis challenger de la Salzburg, Austria. Au obținut această performanță remarcabilă după ce au învins o pereche puternică: Damir Dzumhur și Nerman Fatic, cu scorul de 6-1, 6-4.

Principalii favoriţi au obţinut victoria în mai puţin de o oră (53 de minute). Cornea şi partenerul său nu şi-au pierdut serviciul în acest meci, salvând cele trei mingi de break ale adversarilor.

Victor Vlad Cornea și Nikola Cacic și-au asigurat un premiu în valoare de 1.750 de euro și a 25 de puncte ATP. Aceste recompense reprezintă o recunoaștere a eforturilor și talentului acestora în turneul de tenis challenger de la Salzburg.

Următoarea partidă împotriva perechii Neil Oberleitner/Tim Sandkaulen sau Milos Karol/Vladislav Orlov se anunță provocatoare, iar succesul în această etapă ar fi o performanță extraordinară.

Sursă: AGERPRES