Tâlhărie într-un magazin din Târgoviște! Doi bucureșteni reținuți pentru 24 de ore!
Doi bucureșteni, un bărbat și o femeie de 38 de ani, au fost reținuți pentru 24 de ore după ce au comis o tâlhărie într-un magazin din Târgoviște, informează Poliția Municipiului Târgoviște. Incidentul s-a petrecut la data de 18 februarie, în jurul orei 17:40, când cei doi ar fi încercat să părăsească magazinul cu mai multe bunuri fără să le achite, recurgând la violență împotriva angajaților care i-au oprit.
Tâlhărie într-un magazin din Târgoviște! Doi bucureșteni reținuți pentru 24 de ore
Angajații, în vârstă de 50 și 58 de ani, au reușit să oprească făptașii fără ca vreunul să fie rănit, iar prejudiciul provocat a fost recuperat integral. Cercetările continuă sub coordonarea procurorului de caz pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie, urmând ca cei doi să fie prezentați magistraților cu propunere de măsuri preventive.
Polițiștii subliniază că astfel de tâlhării sunt urmărite cu fermitate, iar rapiditatea intervenției a împiedicat escaladarea violenței și a asigurat recuperarea bunurilor sustrase. În acest caz, tâlhăria a fost stopată înainte de a se produce victime, demonstrând eficiența măsurilor operative implementate de forțele de ordine.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews.