O femeie a fost grav rănită și transportată la spital, după ce a rămas blocată într-o scară rulantă

Dudau Andreea Valentina
2 Min Read

Într-un supermarket din China, o femeie a rămas prinsă în scara rulantă din cauza unei plăci lipsă. Echipa de pompieri a întâmpinat dificultăți în încercarea de a o elibera, procesul de salvare durând aproximativ o oră!

Într-un supermarket din Shanghai, o femeie a fost prinsă de la brâu în jos într-o scară rulantă defectă. Ea nu a observat că banda rulantă avea o placă lipsă. Pompierii au intervenit timp de o oră pentru a o elibera.

După ce a fost scoasă, femeia a fost transportată la spital în stare gravă. A suferit două intervenții chirurgicale și este necesară o grefă de piele. Există riscul ca ambele picioare să-i fie amputate.

Autoritățile cercetează toate echipele implicate în funcționarea și întreținerea scărilor rulante în urma acestei tragedii.

Accidentul a fost cauzat de mișcarea inelului de fixare a pedalei benzii, care a dus la căderea pedalei și la defectarea mecanismului automat de oprire a întregului sistem.

Un alt incident tragic legat de scările rulante a avut loc în China în 2015, când o femeie a murit după ce a căzut printr-o scară rulantă într-un mall, în timp ce își salva fiul.

Mai multe știri pe republikanews.ro.

Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews

Share This Article
Niciun comentariu