Noapte de groază la gară! Un bărbat cu securea în mână a fost imobilizat de jandarmi.
Scene tensionate în zona Gării din Bacău, unde un bărbat aflat în stare de agitație ar fi amenințat trecătorii, având asupra sa o secure.
Noapte de groază la gară! Un bărbat cu securea în mână a fost imobilizat de jandarmi
Incidentul s-a produs în jurul orei 23:40, când un echipaj de jandarmi aflat în patrulare a observat comportamentul bărbatului și a intervenit rapid. Acesta a fost imobilizat, fără ca nicio persoană să fie rănită.
Bărbatul a fost dus la sediul unității, iar jandarmii au întocmit actele necesare pentru cercetarea sa pentru amenințare, tulburarea ordinii și liniștii publice și portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.
Documentele au fost înaintate autorităților competente, care vor continua cercetările și vor decide măsurile legale.
Jandarmii recomandă cetățenilor să sune la 112 atunci când sunt martori la situații periculoase sau la fapte care pot pune în pericol siguranța oamenilor.
Mai multe știri pe republikanews.ro.
Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews