Sursă foto: CS Petrolul Ploiești

Sâmbătă, 28 octombrie, s-a desfășurat ultima etapă a Circuitului de ciclism Road Grant Tour, la care Clubul Sportiv Petrolul Ploiești a participat cu 10 sportivi, la categoriile Cadeți, Juniori și Seniori.

Concurenții au avut de parcurs 3 ture pe biciclete, pe traseul Seciu – Gâlmeia – Bucov – Boldești Scăieni – Seciu.

La finalul competiției, rezultatele sportivilor ploieșteni, antrenați de Ovidiu Burghelea, au fost foarte bune. Astfel, la categoria Cadeți Masculin, Coman David a terminat pe primul loc, Andronache Gabriel obținând și el locul al III-lea.

Gulei Corina a obținut locul 1 Absolut la fete, iar Comșa Costin s-a clasat pe locul 1 la Paracycling, categoria MH4.

Podiumul categoriei Cadeți Fete le-a regăsit pe locul al III-lea pe cele două reprezentante ale CS Petrolul Ploiești, ajunse la finish la egalitate de timp: Țolea Cristina și Puscă Ioana.

Premiul special pentru cel mai tânăr concurent a fost decernat de asemenea unei sportive de la CS Petrolul, și anume Minculescu Teodora – 12 ani.

Sursă: CS Petrolul Ploiești