Sursă foto: Facebook/ CSM Râmnicu Sărat

CS Blejoi s-a impus în turul 2 al Cupei României și va merge mai departe în această competiție națională, în urma victoriei reușite miercuri.

Prahovenii s-au impus la loviturile de departajare împotriva celor de la CSM Râmnicu Sărat.

Dacă la finalul celor 90 de minute regulamentare scorul era 1-1, în prelungiri meciul „a luat foc” pur și simplu. Marius Ioniță a dus „Olimpia” (Râmnicu Sărat) în avantaj în minutul 97 (2-1), pentru ca formația din Blejoi să egaleze în minutul 104, cu un șut superb la vinclu.

Nu s-au mai marcat goluri în cea de-a doua repriză de prelungiri, așa că s-a trecut la executarea de penalty-uri. CS Blejoi s-a impus cu scorul de 3-1 și s-a calificat în turul următor al Cupei României:

Surse: CSM Râmnicu Sărat, Clubul Sportiv Blejoi