Sursa foto: GSP

Răzvan Ducan (22 de ani) a făcut o greșeală amuzantă în timpul prelungirilor meciului dintre FC Voluntari și FC Botoșani, iar aceasta i-a oferit lui Ricardinho (29 de ani) ocazia de a marca golul de 2-0.

FC Voluntari a ieșit învingătoare în „finala” play-out-ului pentru barajul de Conference League.

Echipa din Ilfov a dominat clar partida cu Botoșani, dar a întâmpinat dificultăți în fața apărării solide construite de Răzvan Ducan.

Noul portar adus de echipa din Moldova de la FCSB în această iarnă a reușit să facă câteva intervenții impresionante, dar a suferit o umilință în timpul prelungirilor meciului.

În minutul al treilea de prelungiri, Ricardinho a urmărit o pasă lungă în afara careului advers. Ducan a fost primul la minge și a încercat să o protejeze până să iasă în afara terenului de joc, dar a făcut o estimare greșită.

A urmat apoi o scenă amuzantă, un fel de joc al gleznelor, în timp ce fundașul gazdelor s-a strecurat pe partea dreaptă și i-a furat mingea.

Ricardinho s-a îndreptat către poarta părăsită și a fixat scorul final, 2-0.

Sursa: gsp.ro