Featured Video Play Icon

Un egal în Ghencea. Lupii s-au intors din Ghencea cu un punct, după meciul cu FCSB. Ploieștenii au egalat în minutul 90+4, la ultima fază.

FCSB a remizat cu Petrolul, scor 1-1, în etapa a 10-a din Superliga, partidă disputată în Ghencea.

Doar trei minute a rămas nemodificată tabela de marcaj, pentru că Băluță a prins un șut perfect, cu care a așezat balonul lângă bara din dreapta lui Zima. Apoi,  arbitrul a acordat cartonalul roșu   pentru Mihai Popescu și, vreme de mai bine de o oră, lupii au jucat în superioritate numerică.

Abia în cel de-al patrulea minut al prelungirilor, însă,  Târnovanu a gafat, iar Tudorie a profitat, împingând balonul, cu capul, în poarta goală, aducând egalarea pentru Petrolul Ploiești.

Este cel de-al 15-lea punct pentru lupi, obținut în 10 meciuri.

Urmează, vineri, pe „Ilie Oană”, de la ora 18.00, meciul cu Hermannstadt.