Chindia Târgoviște și Gloria Buzău au remizat, scor 1-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 3 din liga secundă. După primele trei etape, Chindia ocupă locul nouă în clasament, cu trei puncte, în timp ce Gloria Buzău este pe a opta poziție, cu cinci puncte.

Chindia Târgoviște și Gloria Buzău au terminat la egalitate, scor 1-1, ultimul meci al rundei cu numărul 3 din Liga a 2 a.  Astfel, debutul lui Vasile Miriuță pe banca celor de la Chindia nu a fost ideal. Peste 5.000 de spectatori au venit pe noul stadion din Târgoviște, dar cele două formații au păstrat „artificiile” pentru ultimul sfert de oră. Andrei Șerban a deschis scorul în minutul 80, preluare perfectă și șut pe lângă portar. După doar 5 minute, Chică-Roșă, abia introdus pe teren, a egalat cu o lovitură de cap, deși este nevoit să joace cu o cască de protecție. După trei etape, Chindia Târgoviște ocupă locul nouă în clasament, cu trei puncte, în timp ce Gloria Buzău este pe a opta poziție, cu cinci puncte.