O biserică s-a prăbuşit în Cehu Silvaniei! Autoritățile caută și alte posibile victime
O intervenție de amploare are loc marți seară în județul Sălaj, după ce structura unei biserici din orașul Cehu Silvaniei s-a prăbușit neașteptat. Incidentul a fost raportat prin numărul de urgență 112 în jurul orei 18:30, la fața locului fiind trimise imediat echipaje de poliție, pompieri și salvări.
Evenimentul s-a produs în imediata vecinătate a sediului Poliției Orașului Cehu Silvaniei, surprinzând în dărâmături o femeie, agent de poliție, care se deplasa chiar în acel moment către locul de muncă.
Potrivit reprezentanților IPJ Sălaj, polițista a suferit răni, însă era conștientă în momentul în care a fost preluată de echipajele medicale pentru a fi transportată la spital. Pe lângă rănirea agentului de poliție, prăbușirea clădirii a cauzat și pagube materiale importante, un autoturism parcat în zonă fiind complet distrus.
În prezent, zona este securizată, iar echipele de salvare desfășoară operațiuni de căutare printre resturile construcției pentru a se asigura că nu există și alte persoane surprinse sub moloz.
Deși forțele de ordine și specialiștii sunt la fața locului, cauzele care au dus la prăbușirea edificiului rămân, pentru moment, necunoscute. Circumstanțele exacte ale incidentului urmează să fie stabilite în urma unei anchete tehnice amănunțite.

Mai multe ştiri pe republikanews.ro