În weekendul trecut, la Sala Polivalentă din Izvorani, s-a desfășurat Finala Campionatelor Naţionale de Judo Ne Waza pentru Juniori „U21”. Sportivii de la CSM-CFR-CSŞ Ploieşti au obţinut performanţe remarcabile, reușind să câștige două medalii: argint și bronz.

Andrei Cristescu a devenit vicecampion naţional la categoria „-66 kg”, iar Yasmine Tomescu a obţinut medalia de bronz la „-52 kg”. Alte rezultate notabile includ două locuri V pentru Ana Tunea şi Alexia Cristea, precum şi două locuri VII pentru Andrei Predescu şi Ştefăniţă Niţescu.

La competiţie au participat 148 de sportivi din peste 60 de cluburi din țară, iar echipa ploieșteană a fost antrenată de Gheorghe Savu, Mihai Trandafirescu, Doru Munteanu şi Cosmin Slăveanu.