Sursă foto: gsp.ro

Deplasări în Germania, Franța și Finlanda. Asta este ceea ce le așteaptă pe gimnastele noastre. Federația Română de Gimnastică a anunțat că lotul va fi antrenat de olandezul Patrick Kiens.

În urma scandalurilor din ultimele luni de la FRG, dorința olandezului Patrick Kiens a fost îndeplinită, acesta le va antrena pe gimnastele tricolore mai mult în străinătate.

După această veste, pregătirea pentru Campionatele Mondiale de la Antwerp, care vor avea loc în perioada 30 septembrie – 8 octombrie, acolo unde se dau ultimele bilete pentru Paris în concursul pe echipe, se va face în trei stagii internaționale pentru gimnastele care aveau cartierul general la Deva.

Au făcut deplasarea Ana Maria Bărbosu, Amalia Ghigoarță, Mara Ceplinschi, Andreea Preda, Lilia Cosman, Ioana Danciu și Ella Oprea Crețu, împreună cu antrenorii Patrick Kiens, Florin Cotuțiu și Daymon Montaigne Jones și asistenta medicală Mihaela Jic.

Sursă: gsp.ro

Mai multe știri pe republikanews.ro.

Ne găsești pe pagina de Facebook RepublikaNews.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *